Šogad konkursā "Ideju kauss" saņemts ievērojami lielāks pieteikumu skaits; finālā iekļuvuši 12 projekti
Starp finālistiem ir multifunkcionāla LED gaismas paneļu gaismošanas sistēma fotogrāfiem un videogrāfiem "Aptolux", stāju koriģējošais T-krekls "Correcty", loģistikas plānošanas un vadības sistēma "FreightPlat", iekuri un briketes no kafijas gatavošanas procesa atkritumiem "Kafiekurs", daudzkārtlietojamās sejas ādas kopšanas plāksnītes no auduma ar iestrādātu dzintara diegu "Maru", periodisks izdevums "Mikrons" bērniem ar dažādām redzes īpatnībām, juridisko līgumu vienkāršošanas platforma "Rock Terms", "Stuff box" miniatūras, platforma "Vertexo Sports", bioloģisko tīrīšanas līdzekļu pašapkalpošanās pārdošanas iekārta, kokļu spēles platforma un elektroniska ierīce samu pievilināšanai.
Šogad konkursā "Ideju kauss" tika pieteiktas 227 idejas, no kurām otrajai kārtai tika izvirzītas 114 idejas. To autori piedalījās sešu nedēļu garās apmācībās, kur tika iegūtas zināšanas par idejas validāciju, finanšu un biznesa plānošanu, satura un digitālo mārketingu.
No LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda pirmās vietas ieguvējs saņems 7000, otrās vietas 5000, bet trešās vietas - 3000 eiro. Savukārt 23 rīdzinieki 3. decembrī saņēma Rīgas Domes grantu 2000 eiro vērtībā.
"Ideju kauss" šogad norisinās jau 11. reizi. Topošajiem uzņēmējiem tā ir iespēja iegūt ekspertu padomus biznesa idejas pilnveidošanai, kā arī piesaistīt starta kapitālu uzņēmējdarbības sākšanai. Otrajā kārtā iekļuvušie ik sestdienu papildināja savas zināšanas uzņēmējiem aktuālos tematos vebināros, bet ar finālistiem klātienes darbnīcā strādā prezentāciju prasmju speciālisti un mentori.
Pērn tika saņemti 160 pieteikumi. Pirmo vietu un 7000 eiro naudas balvu idejas realizēšanai ieguva Denisa Moskaļenko un Ilzes Kalpišas biznesa ideja "Diegu Meistars". Biznesa idejas pamatā ir "Dari pats" komplekts, kas sastāv no diegspolītes un rāmja ar sanumurētiem āķīšiem. Tas lietojams ar autoru izstrādātu algoritmu, kas darbojas speciāli šim nolūkam izveidotā lietotnē. Tajā var augšupielādēt attēlu, no kura izveidot mākslas darbu, un lietotne piešķir diega vēršanas secību precīzai šai attēla atveidošanai rāmī.
Otro vietu un 5000 eiro naudas balvu piešķirta Irīnas Kukličas biznesa idejas "Bee Life Savers" īstenošanai. Tās pamatā ir inovatīvu un efektīvu zāļu izstrāde bišu ērču apkarošanai un nozematozes profilaksei. Zāles tiek iesūcinātas plāksnēs un ievietotas stropos, nodrošinot efektīvu un ilgtermiņa iedarbību.
Savukārt trešo vietu un 3000 eiro naudas balvu saņēma Artūra Pumpura, Jāņa Innusa un Ernesta Dreimaņa radītā spēle viedtālruņiem "Professor Oliver". Tā izstrādāta ar mērķi, lai divus līdz sešus gadus veci bērni apgūtu jaunas valodas un papildinātu vārdu krājumu. Spēlētāji kopā ar suni Oliveru dodas ekspedīcijās pa mājas telpām vai pastaigās dabā, meklējot norādītos priekšmetus ar tālruņa kameras palīdzību.