Lielbritānijai steidzami ir jāizveido rīcības plāns eirozonas sabrukuma gadījumam, brīdinājusi Apvienotās Karalistes Nacionālās drošības stratēģijas komisija, vēsta BBC.
Komisija, kuras sastāvā ietilpst arī bijusī britu izlūkdienesta MI5 ģenerāldirektore Elīza Maningheme Bullere, norāda, ka varētu pieaugt politiskā nestabilitāte, kā arī ekonomisko migrantu skaits, bet ekonomiskie satricinājumi varētu izraisītu situāciju, kurā Lielbritānija «nespētu sevi aizsargāt».
«Starptautiskās ekonomiskās problēmas varētu likt mūsu sabiedrotajiem ievērojami samazināt tēriņus aizsardzībai, pieaugt ekonomisko migrantu plūsmai starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī izraisīt sociālus un politiskus nemierus,» uzsver britu Nacionālās drošības stratēģijas komisija.
Komisija arī norāda, ka pašlaik Lielbritānijas valdība nav izveidojusi skaidru un visaptverošu rīcības stratēģiju eirozonas sabrukuma gadījumam. «Mums vajag publiskas diskusijas par to, kādu nākotnē mēs vēlamies redzēt Lielbritāniju un vai mūsu ambīcijas ir reālas,» sacīja Apvienotās Karalistes Nacionālās drošības stratēģijas komisijas vadītāja Margareta Beketa.
Komisijas ziņojumā pausta pārliecība, ka Lielbritānijai, iespējams, nāksies pārveidot savas attiecības ar ASV, kura pārkārtojusi savas stratēģiskās prioritātes un pievērsusies notiekošajam ārpus Eiropas. «ASV prioritātes rada būtiskas pārdomas par mūsu priviliģētajām aizsardzības un drošības attiecībām ar sabiedroto, kura intereses kļūst pieaugoši atšķirīgas no mūsu mērķiem,» norāda komisija.
Komentējot komisijas ziņojumu, Lielbritānijas valdība norādījusi, ka saglabā modrību un regulāri ņem vērā «globālās vides izmaiņas» un draudus Apvienotās Karalistes drošībai, ziņo BBC. «Ilgtermiņa drošība» ir galvenais ārpolitikas domāšanas aspekts, norādīja Lielbritānijas valdība.
Db.lv jau iepriekš vēstīja, ka aizvadītā gada novembrī atklātībā parādījās ziņas par to, ka Lielbritānijas vēstniecības izstrādājot ārkārtas situāciju plānus, lai palīdzētu Apvienotās Karalistes pilsoņiem, kuri ceļo eirozonā, eiro sabrukuma un sociālās spriedzes pieauguma gadījumā.