Ķīnas Komunistiskā partija piektdien atzīmē deviņdesmito gadskārtu, kopš tās pirmā kongresa 1921. gada, vēsta pasaules mediji.
Partijas deviņdesmitgade tiek aizvadīta ar plašām svinībām, koncertiem, deju uzvedumiem un patriotiskas filmas izrādīšanu, kuras laikā kinoteātros aizliegts demonstrēt ikdienišķos Holivudas grāvējus. Daudziem ierēdņiem filma ir jāskatās obligātā kārtā.
Tomēr Ķīnas komunistiskā partija korupcijas dēļ var zaudēt iedzīvotāju atbalstu un uzticību, atklājot deviņdesmitgadei veltītu svinīgo sēdi, pavēstīja valsts prezidents Hu Dziņtao.
Partija ir daudz sasniegusi, kopš tā nonāca pie varas 1949. gadā, bet tās locekļiem ir jābūt stingrākiem un nelokamākiem kā jebkad, klāstīja Ķīnas prezidents. «Mūsu deviņdesmit gadus ilgajā vēsturē mēs esam pieļāvuši kļūdas un smagas neveiksmes, tomēr partija ir spējusi izlabot kļūdas un tagad uzvaroši dodas uz priekšu,» pārliecināts Hu Dziņtao.
Ķīna partijas vadībā ir kļuvusi par dinamisku un augošu Āzijas valsti, taču partija saskaras ar pieaugošu dažu tās biedru «nekompetenci un attālināšanos no tautas», kas ir radījis ievērojamas problēmas valstij. Ja tas netiks efektīvi apkarots, partija var zaudēt savu leģitimitāti, norāda Ķīnas vadītājs.
Ķīnas Komunistisko partiju 1921. gada jūlijā nodibināja vairāki kreisi noskaņoti intelektuāļi, bet varu Ķīnā tā ieguva pēc pilsoņkara beigām 1949. gadā.
1958. gadā Mao Dzeduna vadībā tika uzsākts «Lielais Lēciens», kampaņa, kuras mērķis bija izveidot Ķīnu par industriāli attīstītu valsti. Tās laikā bada nāvē gāja bojā desmitiem miljonu iedzīvotāju.
1966. gadā tika uzsākta tā sauktā «Kultūras revolūcija», kuras laikā mira vēl vairāk cilvēku.
Pēc Mao Dzeduna nāves 1976. gadā, pie varas nonāca Dens Sjaopins, kurš aizsāka ekonomiskās reformas, kas ļāva Ķīnai piedzīvot lielu izaugsmi.