Ilgtermiņā Krievijai nav citas izvēles kā vien spēlēt pēc noteikumiem. Enerģētikas jomā Krievija ir atkarīga no Eiropas, kas pērk tās resursus, sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš.
Tāpat, lai piegādātu gāzi, Krievijai ir nepieciešamas izmantot arī Eiropā esošo infrastruktūru – cauruļvadus, raidījumā Dienas Rīts komentējot Eiropas Komisijas (EK) uzsākto izmeklēšanu pret Gazprom sacīja K. Kariņš.
Jau vēstīts – Krievijas prezidents Vladimirs Putins izteicās, ka Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu atrisināt pretmonopola izmeklēšanu, kas vērsta pret enerģētikas kompāniju Gazprom, lai izvairītos no «zaudējumiem abās pusēs».
Savukārt, runājot par EK prezidenta Žozē Manuela Barrozu izteikumu, ka nepieciešams virzīties uz Eiropas federācijas izveidi, K. Kariņš norādīja, ka tā neesot oriģināla doma, jo par to runāts jau sen. Viņš atzina, ka pārsteidzoši ir tas, ka tā vietā, lai runātu par eirozonas parādu krīzes atrisināšanu, tiekot runāts par kaut kādu nākotni.
K. Kariņš tomēr arī uzsvēra, ka dzīvošana monetārajā savienībā bez politiskas apvienības būšot grūta. Tomēr šādas federācijas veidošana nav kaut, kas ko var izdarīt dažu nākamo gadu laikā, un no EK prezidenta jāsagaida konkrētākas lietas par to, ko darīt šodien.
Jau vēstīts, ka EK prezidents nāca klajā ar paziņojumu, ka ES jākļūst par nacionālu valstu federāciju, lai tādējādi pārvarētu ekonomisko un politisko krīzi.
«Es aicinu izveidot nacionālu valstu federāciju. Nevis superlielvalsti, bet demokrātisku federāciju, kas var atrisināt mūsu kopējās problēmas, daloties suverenitātē tādā veidā, lai katra valsts un tās pilsoņi varētu labāk kontrolēt savu likteni,» Strasbūrā uzrunājot Eiropas Parlamentu, sacīja EK prezidents.
Ž. M. Barrozu ierosinājums, visticamāk, atsevišķās ES valstīs izraisīs ievērojamu pretestību. Iebildumi pret Eiropas federācijas veidošanu varētu būt Lielbritānijai, kuras iedzīvotāji vēlas panākt lielāku autonomiju no Briseles.