Foto: Metropoleoptika.lv / Metropole
Sasniedzot 40 gadu slieksni, redzes problēmas vairs nav retums, turklāt redzi bieži vien vajag koriģēt gan tālumā, gan tuvumā. Šādā gadījumā ierasts risinājums ir vairākas brilles, vienas no tām izmantojot lasīšanai, citas – lai labi redzētu tālumā, un dažkārt vajadzīgs arī trešais briļļu modelis darbam pie datora. Nemitīga briļļu nomaiņa var būt visai nogurdinoša, tāpēc ir vērts iepazīt alternatīvu – progresīvās jeb multifokālās brilles, par kurām pastāstīsim raksta turpinājumā!
Kas ir progresīvās brilles?
Atšķirībā no brillēm, kurām lēcas viscaur ir ar vienādām dioptrijām jeb lēcu stiprumu, progresīvajām brillēm optiskais stiprums pakāpeniski mainās, tādējādi sniedzot iespēju izmantot vienas brilles, lai nodrošinātu optimālu redzamību ikvienā attālumā. Proti, briļļu augšējā daļa ļauj skaidri saskatīt tālumā esošus objektus, bet, acis nedaudz nolaižot, ass attēls būs vidējā zonā. Savukārt lēcas apakšējā daļa ļaus strādāt tuvumā un lasīt.
Vērā gan jāņem, ka progresīvo briļļu lēcas ir dažādas. Viena no būtiskākajām atšķirībām ir tā dēvētais koridora platums. Platāks koridors ļauj ērtāk saredzēt tuvā un vidējā attālumā. Jaunākās paaudzes progresīvās brilles ir ar lēcas iekšpusē iestrādātu optiku, kā rezultātā optika ir tuvāk acij un koridors – attiecīgi platāks. Tas ļauj vienkāršāk pierast pie šī briļļu veida, nodrošinot augstāku komforta līmeni.
Ar ko atšķiras progresīvās un bifokālās brilles?
Bifokālās brilles iespējams atpazīt jau pēc to izskata vien – lēcu apakšējā daļā atrodas lodziņš, caur kuru lasīt un strādāt tuvumā. Šo briļļu darbības princips būtībā ir ļoti līdzīgs progresīvajām brillēm, taču šī sadalošā līnija jeb jau pieminētais lodziņš ir ļoti pamanāms. Progresīvajām brillēm šāds trūkums ir novērsts, un to optiskais stiprums nomainās ļoti pakāpeniski.
Kas jāņem vērā, izvēloties progresīvās brilles?
Foto: Metropoleoptika.lv / Metropole
Jārēķinās, ka paies kāds laiks, kamēr pie progresīvajām brillēm pieradīsiet. Parasti šis periods ilgst 2-3 nedēļas, taču tas, protams, var būt arī īsāks vai garāks, jo katra situācija ir individuāla. Būtiskākā nianse, ar ko progresīvo briļļu lietošana atšķiras – lūkojoties konkrētā virzienā, jākustina ir ne tikai acis, bet arī galva. Piemēram, izmantojot lasīšanai paredzētas brilles, vairāk tiek izmantotas acu kustības, savukārt progresīvo briļļu redzes lauks ir šaurāks, līdz ar to nāksies vairāk kustināt galvu.
Kādas ir progresīvo briļļu priekšrocības, un kam tās piemērotas?
Progresīvajām brillēm ir vairāki būtiski plusi. Pirmkārt, jums nevajag iegādāties uzreiz divas vai pat trīs brilles – labi varēsiet redzēt ar vienām brillēm. Tādējādi jūsu ikdiena būs ērtāka, turklāt ietaupīsiet arī līdzekļus briļļu iegādei. Otrkārt, salīdzinot ar bifokālajām brillēm, tām nav pamanāms lodziņš, līdz ar to brilles ir diskrētākas.
Progresīvo briļļu priekšrocības īpaši novērtē cilvēki, kuri ikdienā strādā ar datoru vai vada automašīnu. Tās lieti noderēs arī cilvēkiem, kuri iecienījuši, piemēram, minēt krustvārdu mīklas vai lasīt avīzes un žurnālus, paralēli skatoties televizoru.
Ja arī jūs vēlaties iegādāties bifokālās, progresīvās vai jebkāda cita veida brilles, meklējiet tās optikas salonos METROPOLE, kas atrodami visā Latvijā! Tajos pieejamas ne tikai daudz un dažādas brilles par draudzīgām cenām, bet arī zinoši speciālisti, kuri palīdzēs izvēlēties piemērotāko risinājumu ikvienam.