Kafejnīca ar nosaukumu Apfelkind, kas atrodas Vācijas pilsētā Bonnā, uzsākusi juridisku cīņu ar kompāniju Apple par tās logo. Tehnoloģiju milzis cenšas bloķēt kafejnīcas īpašnieces preču zīmes pieteikumu, ziņo thelocal.de.
Kristiāna Rūmere ģimenes kafejnīcu atvērusi šā gada maijā. Nosaukums saistīts ar augļu dārzu, kas atrodas tuvumā. Tā mērķis esot radīt iespaidu par draudzīgu vietu, kur var nobaudīt veselīgus un garšīgus ēdienus, piemēram, mājās gatavotu kūku ar kafiju. Ēdienos ietilpstot arī āboli.
33 gadus vecā īpašniece pasūtījusi kafejnīcas logo - sarkanu ābolu, kurā redzams bērna, kuram ir cepure, siluets. Viņai logo paticis tik ļoti, ka īpašniece to saprintējusi uz spilveniem, krūzēm, krēsliem un pat piegādes velosipēda.
«Es mīlu šo logo un esmu to izmantojusi visur,» viņa stāstījusi.
«Es gribēju rīkoties līdzīgi kā Starbucks un padarīt logo par preču zīmi. Es pat plānoju ar laiku paplašināties un izveidot franšīzes biznesu, lai Apfelkind kafejnīcas varētu atvērt arī citi cilvēki. Tieši tādēļ es gribēju reģistrēt preču zīmi,» skaidrojusi Rūmere.
Viņa pārdodot arī Apfelkind traukus un iepirkumu somas, un sievietei esot idejas par ieiešanu modes biznesā, izmantojot godīgas tirdzniecības principus un kontaktus Dienvidamerikā.
Tomēr Rūmeres ambīcijas saņēmušas pamatīgu triecienu, kad viņa izlasījusi no Kalifornijas atsūtītu vēstuli. Tajā teikts - Apple uzskata, ka viņas un tehnoloģiju milža logo ir tik līdzīgi, ka mulsina cilvēkus. To pastiprinot uz kātiņa esošā lapiņa un ābola forma.
«Es to negatavojos pieņemt,» viņa teikusi un piebildusi: «Sākumā es nevarēju noticēt vēstulei, bet tad es piezvanīju savam juristam.»
Viņa atteikusies atsaukt savu preču zīmes reģistrācijas pieteikumu. Vienlaikus sieviete atzinusi, ka viņai ļoti patīk Apple produkti, īpaši dizains. Kafejnīcā, piemēram, tiek izmantots Apple iPhone un Apple klēpjdators. Lai gan iPhone, viņai darbā esot, vienmēr esot līdzi, viņa neesot radījusi vietu, kur cilvēki varētu iet un lietot savus datorus. «Man nav bezvadu internets un es nedomāju to nodrošināt. Šī ir kafejnīca ģimenēm un bērniem,» viņa akcentējusi.