Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubatorā sestajā sezonā darbosies vairāk nekā 100 uzņēmīgi jaunieši, kuri iecerējuši attīstīt 43 biznesa idejas. Šajā sezonā inkubatora dalībniekus sagaida divi jauni akseleratori, kas izstrādāti pēc Telavivas Universitātes uzņēmējdarbības centra «StarTau» pieredzes un palīdzēs jaunajiem uzņēmējiem no idejas nonākt līdz investīciju piesaistei gatavam produktam.
Šogad starp idejām, kuras, iespējams, taps par LU studenta Biznesa inkubatora dalībnieku veiksmes stāstiem, ir iecere izveidot biometrisku un mobilu darbinieku uzskaites sistēmu būvobjektiem, bambusa velosipēdus, virtuālo gidu, elektrisko skeitbordu, velo izsekošanas čipus un vēl citas oriģinālas idejas. Inkubācijas laikā jaunieši, kuri ir tikko sākuši attīstīt savu biznesa ideju, ar Biznesa inkubatora atbalstu varēs nonākt līdz minimālam dzīvotspējīgam produktam un pirmajai pārdošanai.
Plašāk par vairākām biznesa idejām lasāms raksta galerijā!
TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:
Kā cilvēki Latvijā grib pelnīt naudu: vairāk nekā 20 jaunas biznesa idejas
#1/9
LU studentu Biznesa inkubatora 6.sezonas dalībnieku biznesa idejas
Endless Ride - elektriskais skrituļdēlis
Idejas autors Austris Mikāvs, Biznesa Augstskola «Turība»
Komandas dalībnieki:
Andris Škutans, LU Fizikas un matemātikas fakultāte
Roberts Kļaviņš, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Monika Džigure, LU Humanitāro zinātņu fakultāte
Niklavs Teivans, LU Juridiskā fakultāte
Valters Andersons
Plašāk par biznesa ideju lasāms tālāk galerijā!
#2/9
Austra Mikāva un viņa komandas biznesa ideja ir ražot un pārdot elektrisku transportlīdzekli jeb elektrisku skeitbordu, ar kuru var veikt tālākas un īsākas distances, ērti apvienojot ar citiem transportlīdzekļu veidiem. Šo ierīci var izmantot, lai pārvietotos ikdienā, bet arī kā labu brīvā laika pavadīšanas veidu.
#3/9
Arī pasaules mērogā tiek strādāts pie līdzīgiem elektriskajiem transportlīdzekļiem, kurus var ērti paņemt līdzi, tie neaizņem daudz vietas, kā arī nepiesārņo gaisu vai nerada troksni.
#4/9
BambooBikes Latvia - bambusa velosipēda rāmis
Idejas autori ir Normunds Deglavs un Krists Kormazovs Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes studenti
Puiši vēlas attīstīt Latvijā bambusa velosipēdu rāmju ražošanu. Biznesa ideja radās Liepājā, trīs draugu lokā, kur komandas trešais, neoficiālais biedrs Kārlis Jegorovs šādu velosipēdu ar savu tēvu jau ir izveidojis.
«Domājam, ka šāda tipa velosipēdi varētu ieinteresēt cilvēkus interesantā dizaina dēļ. Šie velosipēdi svara ziņā arī būtu ļoti viegli. Lai gan līdzīgi šāda veida velosipēdi ir pieejami gan dažās Eiropas, gan Āfrikas, gan Āzijas valstīs, Latvijā šis produkts būtu unikāls un vieglāk pieejams. Šobrīd domājam koncentrēties uz pilnvērtīga biznesa plāna izveidi, uzņēmuma imidža veidošanu, kā arī potenciālo klientu piesaisti. Līdz šim nevienam no mums nav bijusi nekāda veida pieredze uzņēmējdarbībā, tāpēc izmantosim visas iespējas un zināšanas, ko sniegs LU studentu Biznesa Inkubators,» uzsver Normunds Deglavs.
#5/9
«YourDoc» - aplikācija, ar kuras palīdzību ir iespējams konsultēties ar ārstu
Biznesa idejas autore – Monika Džigure, LU Humanitāro zinātņu fakultāte
Komandas dalībnieki:
Ilze Vidžupe, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
Kristaps Kerens, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Komandas biznesa ideja ir izveidot mājaslapu un aplikāciju, ar kuras palīdzību varētu sazināties ar ārstu jebkurā diennakts laikā. Saziņa notiktu ar video zvana un īsziņu palīdzību. Izmantojot «YourDoc», nebūtu jāstāv garās rindās, lai tiktu pie ārsta. Nevajadzēs iet pie ārsta, lai saņemtu zāļu receptes, tās varēs saņemt e-pastā. Izmantojot šo pakalpojumu, tiks ieekonomēts laiks, nauda un veselība. Būs pieejami profesionāli ārsti, kas spēs palīdzēt tikt galā ar alerģijām, muguras sāpēm, galvassāpēm, migrēnu, stresu, smēķēšanas atkarību, celulītu, sporta traumām, diabētu, ādas infekcijām, depresiju un citām slimībām.
«Piemēram, uz rokas parādās izsitumi, izmantojam «YourDoc» un esam «aci pret aci» ar ārstu. Ārsts apskata roku, tad saka, kas ir jādara tālāk, ja nepieciešams izraksta e-recepti, kuru saņem e-pastā. Ar šo e-recepti var doties uz aptieku vai pārsūtīt to kādam citam uz e-pastu, lai zāles slimības gadījumā būtu iespējams saņemt, neizejot no mājām,» biznesa ideju skaidro Monika Džigure.
#6/9
«Kolārkrekls» – sieviešu un vīriešu garīdznieku kolārkrekli
Idejas autore Estere Pumpura, LU Teoloģijas fakultāte
Esteres biznesa ideja radās pēc studiju brauciena uz Zviedriju, kur, iegūstot vērtīgu pieredzi, saprata, ka tā jāliek lietā. Tā radās ideja par uzlabotu modeļu kolārkreklu šūšanu garīdzniekiem, jo dzirdētais, ka sievietes mācītājas mēdz nēsāt vīriešu piegriezuma kolārkreklus, šķita nepieļaujami 21.gadsimtam.
#7/9
«Kolārkrekli Latvijā līdz šim nekad nav ražoti. Tas ir liels izaicinājums uzsākt savu biznesu un saglabāt drosmi, gan kļūdīties, gan nepadoties. Jaunas idejas un radošs piegājiens man piederas, jo ceturto gadu vadu amatierteātri Ķekavā un pati līdz šim darbojos arī kā aktrise un pasākumu vadītāja jau desmit gadus,» atzīst Estere Pumpura.
#8/9
Jaunuzņēmuma mērķis ir kļūt par stabilu un konkurētspējīgu uzņēmumu Eiropas tirgū, monopolu uzņēmumu Latvijas tirgū, kas piedāvā dažādu modeļu vīriešu un sieviešu kolārkreklus. Nodrošināt garīdzniekiem un kristīgās platformas piederīgajiem augstākās kvalitātes produktus, saglabājot vienkāršību līnijās, eleganci formā un atturību izpausmē.
#9/9
«Bike chips» - vēlosipēda čipi pret nozagšanu
Vadītāja – Ieva Elizabete Glīzde, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Dāvis Kalvāns, LU Fizikas un matemātikas fakultāte
Ketija Duļbinska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Kristiāna Indriķe, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Biznesa ideja ir ražot un pārdot čipus, kurus ir iespējams ievietot ritenī tā, ka potenciālais zaglis nemaz nezinātu par to eksistenci, piemēram, velosipēda rāmī vai sēdeklī. Čips būtu savienots ar telefona aplikāciju un gadījumā, ja riteņa lokācija mainās, īpašnieka telefonā uzrādās brīdinājums. Ja lietotājs norādījis, ka velosipēdam vajadzēja stāvēt uz vietas, tad tiek veikta riteņa izsekošana ar GPS signālu un tā lokācija nodota policijai. Aplikācijā būs ne tikai redzama riteņa lokācija, bet arī, piemēram, nobrauktais maršruts un patērētais kaloriju daudzums.