Cerēto 100 fotoradaru vietā Ceļu policija šogad saņems labi ja vien desmit. Turklāt četras esošās ierīces policijai smagās finansiālās situācijas dēļ rada zaudējumus, ceturtdien raksta Neatkarīgā Rīta avīze.
Pašlaik policijas rīcībā ir četri pārvietojamie fotoradari. Tos apkalpo septiņi darbinieki. Katra pārkāpuma protokola nosūtīšana šoferim policijai izmaksā aptuveni latu. «Tātad – ja nofotografējam 2000 pārkāpēju, tas mums izmaksā 2000 latu. Bet tā nauda, kuru viņi samaksā par pārkāpumu, pie mums jau nenonāk. Tā aiziet Valsts kasē. Tādējādi, jo vairāk šoferu mēs aizturam, jo tas mums ir lielāks robs budžetā,» skaidroja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Valdis Voins.
Pagājušā gada 9. jūlijā uz ceļiem tika izvietoti četri fotoradari, kas līdz gada beigām strādājuši 252 stundas. Šajā laikā noformēti 2486 administratīvā pārkāpuma protokoli par kopējo summu 57.8 tūkstošiem latu. Šā gada janvārī noformēti jau 1823 protokoli par kopējo summu 74.9 tūkstošiem latu. Turklāt lielākā daļa no piespriestajiem sodiem jau ir samaksāti.
Policija kopumā ir saņēmusi arī aptuveni 5000 sūdzību par fotoradaru noformētajiem protokoliem. Šogad par fotoradaru darbu saņemtas 11 sūdzības, no kurām viena izrādījusies pamatota.
V. Voins informēja, ka Iekšlietu ministrijā pie šā jautājuma strādā īpaša darba grupa un, iespējams, jau tuvākajā laikā varētu tikt izsludināts iepirkuma konkurss par šo radaru iegādi. Savukārt E. Zivtiņš nav noskaņots tik optimistiski, viņš atzina, ka 100 fotoradaru iepirkumam šobrīd gals nav redzams.
«Ceram, ka Ceļu satiksmes drošības padome atvēlēs līdzekļus kādiem pieciem, desmit fotoradariem. Nav šaubu, ka fotoradarus vajag visā Latvijā. It īpaši šajos grūtajos laikos, jo fotoradari ēst neprasa, alga viņiem nav jāmaksā, un arī piketēt fotoradari neies,» norādīja E. Zivtiņš.