Augusta sākumā spēkā stājās Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā nodrošina apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, un pirmās palīdzības sniegšanai nepieciešamo medicīnisko materiālu minimumu. Šie noteikumi tika izstrādāti ar mērķi noteikt vienotu kārtību pirmās palīdzības aptieciņu izvietojumam un skaita aprēķināšanai sabiedriskajās un darba vietās, kā arī precizēt pirmās palīdzības aptieciņas saturu.
Šī gada 3. augustā Saeimā tika pieņemti un 7. augustā spēkā stājās Ministru kabineta noteikumi par kārtību, kādā nodrošina apmācību pirmās palīdzības sniegšanā un pirmās palīdzības aptieciņas medicīnisko materiālu minimumu. Savukārt Ministru kabineta 2007.gada 2. oktobra noteikumi Nr. 669 «Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā» zaudēja spēku šī gada 1. jūlijā, bet Ministru kabineta 2007.gada 2. oktobra noteikumi Nr.668 «Noteikumi par kārtību, kādā nodrošina apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, un pirmās palīdzības sniegšanai nepieciešamo medicīnisko materiālu minimumu» zaudēja spēku 2010.gada 7. augustā līdz ar jauno noteikumu spēkā stāšanos.
Jaunajos noteikumos ir ietverti vairāki papildinājumi, kas nebija ņemti vērā iepriekšējos noteikumos, kuri reglamentēja apmācību pirmās palīdzības sniegšanā un nepieciešamo medicīnisko materiālu minimumu. Noteikumi ir papildināti ar Bērnu tiesību aizsardzības likumā izteikto deleģējumu, un līdz ar to ir noteiktas prasības bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem. Noteikumos ir iestrādāta prasība, ka bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējam ir jānodrošina vismaz viena pirmās palīdzības aptieciņa uz 50 bērniem.
Noteikumos ir ietvertas izmaiņas arī attiecībā uz aptieciņu skaitu darba vietās. Turpmāk uzņēmējam būs jānodrošina vismaz viena pirmās palīdzības aptieciņa, ja darba vietā ir līdz 100 nodarbinātajiem. Ja uzņēmums ir liels un tajā strādā vairāk kā 100 nodarbināto, tad aptieciņu skaitu darba devējs varēs noteikt, pamatojoties uz darba vides risku novērtēšanas rezultātiem.
Ir precizēts pirmās palīdzības aptieciņas saturs, nosakot, ka iepriekšējā viena vienreizējas lietošanas cimdu pāra iepakojuma vietā ir nepieciešami divi pāri un ir nepieciešama mākslīgās elpināšanas maska ar vienvirziena gaisa vārstuli iepakojumā iepriekšējās mākslīgās elpināšanas maskas iepakojumā vietā.
Aicinu uzņēmējus, kam ir radušās kādas neskaidrības par šiem noteikumiem, to piemērošanu vai arī citiem normatīvajiem aktiem, kas nosaka darba aizsardzības prasības, izmantot iespēju bez maksas konsultēties LDDK reģionālajos konsultatīvajos centros Rīgā, Vīlandes ielā 12-1 (tālr. 67 32 36 33; e-pasts: [email protected]), Daugavpilī, Mihoelsa ielā 43 (tālr. 65 42 43 76, e-pasts: [email protected]), Ventspilī, Lauku ielā 2 (tālr. 63 62 49 49, e-pasts: [email protected]), Valmierā, Garā ielā 7, 206.kab. (tālr. 64 23 34 48, e-pasts: [email protected]) vai Jelgavā, Atmodas ielā 19 (tālr. 63 02 01 94, e-pasts: [email protected]).
Latvijas Darba devēju konfederācijas reģionālo konsultatīvo centru darbība tiek nodrošināta Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta «Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos» 1. aktivitātes «Darba devēju konsultatīvo centru izveide plānošanas reģionos un informācijas sniegšana darba devējiem par darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības normatīvo aktu praktisku piemērošanu» ietvaros.