Izsoļu reiderismu mēģinās ārstēt ar elektroniskajām izsolēm, kurās dalībnieku identifikācija nebūs zināma, jauna ēra paredzēta no 1. jūlija, bet pilnā apmērā no 2016. gada, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
To paredz izskatīšanai Saeimā sagatavotie grozījumi Civilprocesa likumā. Elektronisko izsoļu portāls atradīsies Tiesu administrācijas pārziņā. Vairāki aptaujātie juridisko profesiju pārstāvji atgādina, ka par elektroniskajām izsolēm runāts ir jau vairākus gadus, un tikai tagad beidzot ir likumprojekts, kurš paredz to obligātu iedzīvināšanu. Savukārt aptaujātie uzņēmēji atteicās vērtēt iespējamos e-izsoļu ieguvumus un trūkumus. Jo to varēšot izdarīt, tad būšot kaut kas «taustāms» un šis jaunievedums būs strādājis kādu pusgadu. Elektroniskas izsoles spriedumu izpildes procesā plānots ieviest no 2015. gada 1. jūlija, bet maksātnespējas procesā – no 2016.gada 1. janvāra.
Latvijas sertificēto maksātnespējas administratoru asociācija kopumā atbalsta Civilprocesa likumā noteikto virzienu klātienes izsoļu problēmu risināšanai, uz ko asociācija vērsa valdības uzmanību jau 2013.gadā. «Elektronisko izsoļu ieviešana ir progresīvs risinājums izsoļu reiderisma izskaušanai. Ar nosacījumu, ka izstrādātais tehniskais risinājums būs veiksmīgs, elektroniskās izsoles ļaus maksātnespējas procesu ietvaros atgūt vairāk līdzekļu kreditoru interesēs. Tādējādi varētu uzlaboties arī Latvijas rādītāji Pasaules Bankas veidotajā Doing Business reitingā, kas līdz šim nebija iepriecinoši tieši maksātnespējas procesa ietvaros atgūto līdzekļu aspektā,» savu nostāju skaidro Latvijas sertificēto maksātnespējas administratoru asociācijas valdes priekšsēdētājs Olavs Cers.
Plašāk lasiet rakstā Elektroniskās izsoles jau šovasar piektdienas, 13. februāra, laikrakstā Dienas Bizness (5. lpp.)!