Pēc nozīmīgā surogātpasta daudzuma pieauguma februārī, martā liekpasta apjoms ir nostabilizējies 70,1% līmenī, taču e-pastos ievērojami palielinājās kaitīgo pielikumu īpatsvars, sasniedzot 4%, tā secinājuši Kaspersky Lab speciālisti.
Martā surogātpasta izplatītāji uzmanības piesaistīšanai savām vēstulēm tradicionāli centās izmantot svētku tēmu, kā arī vēsti par Venecuēlas prezidenta Ugo Čavesa nāvi. Vieni no pirmajiem uz notikumu reaģēja interneta krāpnieki, kas lielapjoma e-pastos sāka aktīvi izmantot ar Bolivāra Republiku saistītus tematus. Piemēram, viena no krāpnieciskajām vēstulēm tika izplatīta it kā Venecuēlas ostas priekšnieka vārdā, kurš it kā lūdz palīdzēt viņam saglabāt naudu, kas saņemta par dīzeļdegvielas pārdošanu Dienvidsudānai. Turklāt pirmajā vēstulē blēži nesola adresātam noteiktu summu par palīdzību, un tikai turpmākās sarakstes gaitā tiek piedāvāta naudas atlīdzība.
Citā sūtījumā tika izplatīta vēstule it kā no drošības dienesta priekšnieka un vienlaikus Ugo Čavesa tuva drauga. Kā parasti, «Nigērijas» krāpnieki neierobežo savas iztēles lidojumu: «draugam» ir piekļuve naudai, ko nelaiķis prezidents glabājis savas slepenās mīļākās bankas kontā, un tagad viņš ir gatavs vēstules saņēmējam piedāvāt 25% no kopējās summas par palīdzību naudas izvešanā.
Ļaundari ir atsākuši arī izsūtīt vēstules, kas imitē paziņojumus par viesnīcu un aviobiļešu rezervēšanu. Piemēram, martā tika reģistrēta jauna viltotu paziņojumu par numura rezervēšanu Atlantic Hotel izplatīšana. Vēstulē, kas bija rakstīta viesnīcas menedžera vārdā, hakeri pateicās saņēmējam par rezervēšanu un informēja, ka gaida viņa ierašanos viesnīcā 2013. gada 20. martā. Ja saņēmējs atvēra vēstulei pievienoto «rezervēšanas paziņojumu», dators tika inficēts ar trojieti, ko izmanto naudas vai finanšu informācijas izspiešanai.
«Marts kļuva par surogātpasta stabilitātes mēnesi. Tas atspoguļojās ne vien liekpasta īpatsvarā, bet arī tā galveno avotu sadalījumā, pirmām kārtām runājot par ASV un Ķīnu, no kurām tiek izplatīti līdz 43% visu nevēlamo paziņojumu,» skaidro Kaspersky Lab vecākā surogātpasta analītiķe Tatjana Ščerbakova.