Vēl ir krietni par agru meklēt risinājumu Īrijas noraidītajam Eiropas Savienības (ES) reformu līgumam, atsaucoties uz Īrijas Ārlietu ministru Maiklu Mārtinu, raksta BBC News.
Mārtins norādīja, ka Īrijas iedzīvotāju viedoklis ir jārespektē un ka šādam balsojumam nevar ātri meklēt risinājumu.
Arī ES prezidējošās valsts Slovēnijas Ārlietu ministrs Dmitrijs Rupels sacīja, ka tas būtu bīstami atgriezt reformu līgumu dzīvē, ja ir saskarsme ar tā blokādi.
Francijas ministrs Eiropas lietās Žans Pjērs Žujets (Jean-Pierre Jouyet) turpretī norādīja, ka ES reformu līgums vēl var tikt glābts. "Es nedomāju, ka varam teikt, ka Lisabonas līgums ir miris, pat ja ratifikācijas process būs aizkavēts," viņš sacīja. "Mēs ceram, ka ratifikācijas process turpināsies un mums būs jānodrošina, lai Īrijai būtu pietiekami daudz laika, lai pārdomātu. Ar viņiem kopā mēs atradīsim risinājumu," norādīja ministrs.
Savukārt Čehijas prezidents Vaclavs Klaus, kura paraksts ir nepieciešams zem jaunā līguma, nosaucis Īrijas "nē" par brīvības uzvaru, un norādīja uz Eiropas elitistu un birokrātijas iecerēm, kas paredzētas reformu līgumā.
Arī Lielbritānijas premjerministrs Gordons Brouns izjutis spiedienu apturēt līgumu tā beidzamajā ratificēšanas stadijā, kam būtu jānotiek trešdien, vēsta BBC News.
Reformu līgums nevar tikt ieviests, ja tas nav apstiprināts visās 27 ES valstīs. Tikai Īrija par šo jautājumu rīkoja referendumu.
Lisabonas līguma mērķis ir veikt ES vairākas reformas, kas paldzētu blokam funkcionēt efektīvāk. Tā nepieņemšana izraisīs šaubas par ES vienotību, kā arī varētu vājināt ES starptautiski, īpaši sarunās ar tādām valstīm kā Krievija un Irāna.