Investējot telekomunikāciju nozares attīstībā un digitālajā infrastruktūrā, kā arī veicinot platjoslas interneta izmantošanu, Latvija varētu celt savu ekonomikas produktivitāti, vienlaikus palielinot nodarbinātības līmeni.
Tā secināts Baltijas Starptautiskā ekonomikas politikas studiju centra (BICEPS) un Rīgas Ekonomikas augstskolas ekspertu veiktajā pētījumā.
Investīcijas telekomunikāciju nozarē un infrastruktūrā daudzviet pasaulē tiek uzskatītas par vienu no labākajiem un veiksmīgākajiem risinājumiem, kā mazināt recesijas radītās sekas un stimulēt valsts ekonomikas attīstību, vienlaikus palielinot tās produktivitāti un IKP pieaugumu. Piemēram, ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija nākusi klajā ar iespējamo risinājumu – 37 miljardi dolāru investīcijām digitālās infrastruktūras attīstībā un pilnveidošanā. Šis priekšlikums jau ticis nodēvēts par «Obamas paketi». Līdzīgu praksi apsver arī Lielbritānija un Francija.
Pētījumu rezultāti ASV parāda, ka platjoslas pakalpojumu pieaugums par 1% veicina nodarbinātības līmeņa pieaugumu par 0.25%. Eksperti secinājuši, ka, Latvijai sasniedzot ES līmeni platjoslas interneta izmantošanā, nodarbinātība valstī pieaugtu par 1.35%, savukārt sasniedzot Dānijas līmeni nodarbinātības pieaugums būtu mērāms pat 5.35% apmērā.
«Galvenā ideja šādai rīcībai ir izmantot iespēju, ko sniedz ekonomiskā krīze, un radīt 21. gadsimta infrastruktūru. Augstāka platjoslas interneta izmantošana tieši un netieši ietekmē visu ekonomiku. Tā ir tehnoloģija, kurai nozīme ir ne tikai telekomunikācijas nozares attīstībā, bet valsts ekonomikā kopumā, radot jaunus biznesa modeļus, procesus un pakalpojumus. Tādējādi tiek veicināts produktivitātes pieaugums, kā arī jaunu darba vietu rašanās,» atzīmē BICEPS izpilddirektors Alfs Vanags.