Valdību parādzīmju ienesīgumi eiro valūtā ir tuvu saviem vēsturiski zemākajiem līmeņiem, arī Latvijā, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Eiro valūtā Latvijas valdības parādzīmju likmes patlaban svārstās no mīnus 0,3% līdz aptuveni 0,9% gadā atkarībā no parādzīmes termiņa, stāsta Nordea Private Banking Ieguldījumu pārvaldes vadītājs Atis Krūmiņš. Salīdzinājumam: Vācijas 5 gadu parādzīmes ienesīgums ir mīnus 0,5%, bet 10 gadu – ap 0% gadā. ASV dolāros šobrīd likmes visos termiņos ir augstākas par eiro. Latvijas valdības parādzīmēm tās svārstās no ap 1% gadā par 2017. gada februāra parādzīmi līdz 1,7% gadā par 2021. gada jūnija obligāciju, šis ir arī garākais termiņš Latvijas parādzīmēm ASV dolāros. Dolāros likmes būtu jāsalīdzina ar ASV valdības parādzīmēm, starp kurām 5 gadu parādzīmes (ap 2021. gadu) šobrīd ienes 1,2% gadā.
AS DNB banka Privātkapitāla pārvaldes daļas vadītājs Krišjānis Rullis, salīdzinot Latvijas obligāciju likmes ar tuvāko kaimiņu Lietuvu, uzsver, ka gan likmju līmeņi, gan attīstības tendences abām valstīm ir līdzīgas, nedaudz labvēlīgākas Latvijai, kuras eiroobligāciju ienesīguma līmeņi ir par pāris procenta punktiem aiz komata zemāki. Arī plašākā Eiropas mērogā Latvijas obligāciju likmes atrodas tur, kur atbilstoši valsts kredītreitingam tām arī būtu jāatrodas – Latvija ir spiesta aizņemties ar nedaudz augstāku likmi kā Beļģija vai Slovākija, taču, aizņemamies lētāk par tādām lielvalstīm kā Itālija vai Spānija.
Visu rakstu Ienesīgums – tuvu rekordzemam lasiet 22. septembra laikrakstā Dienas Bizness.