Protestētāji Honkongā pievērsušies jaunai saziņas formai - lietotnei, kas neizmanto internetu un kuru Ķīnas varas iestādēm ir grūtāk izsekot, vēsta BBC.
Bridgefy ir balstīta uz Bluetooth un ļauj protestētājiem savstarpēji sazināties bez interneta savienojuma.
Saskaņā ar mērījumu firmas Apptopia datiem lejupielāžu apjoms pēdējos divos mēnešos ir palielinājies gandrīz par 4000%.
Sms, e-pastus un ziņojumapmaiņas lietotni WeChat pārrauga Ķīnas varas iestādes.
Bridgefy savieno lietotāju ierīces, ļaujot cilvēkiem tērzēt vienam ar otru, pat ja viņi atrodas dažādās pilsētas vietās. Attālums no tālruņa uz tālruni ir 100 m.
Lietotni izstrādājis Sanfrancisko jaunuzņēmums, un iepriekš to izmantoja vietās, kur wi-fi vai tradicionālie tīkli nedarbojas pietiekami labi, piemēram, lielos mūzikas vai sporta pasākumos.
Runājot ar Forbes, jaunuzņēmuma līdzdibinātājs Jorge Rios par tendenci Honkongā sacījis: «Cilvēki to izmanto, lai organizētos un paliktu drošībā, neesot atkarīgi no interneta savienojuma.»
Līdzīga lietotne - FireChat - jau ir izmantota iepriekšējos protestos Honkongā, kā arī Taivānā, Irānā un Irākā.
Taču Surrejas universitātes datu drošības eksperts Alans Vudvards nav pārliecināts, vai šādas lietotnes tiešām ir paslēptas no varas iestādēm. Ja ir pietiekamas zināšanas, izsekošana jebkurā gadījumā - vieglāk vai grūtāk - ir iespējama, viņš komentē.
Protestus Honkongā, kas sākās 9.jūnijā, izraisīja likumprojekts par aizdomās turēto personu izdošanu Ķīnai. Tagad protesti pārauguši plašā kustībā.