Izvēloties banku, kurai uzticēt savus līdzekļus, svarīgi ir izpētīt, kas ir tās īpašnieki, lai nebūtu «Antonova un Priedīša variants», kad īpašnieka vārdā valdes priekšsēdētājs paraksta bankas stabilitāti ietekmējošus dokumentus.
Tā raidījumā Dienas rīts norādīja ekspremjers Ivars Godmanis.
Viņaprāt, laba prakse ir, piemēram, skandināviem, kur lielo banku īpašnieki ir daudzi akcionāri, kuri pērk un pārdod savas akcijas biržā. Šādā gadījumā brīdī, kad banka nonāk grūtībās, tā izlaiž jaunas akcijas, un esošie akcionāri, atbalstot banku, tās pērk, tādējādi atbalstot savā īpašumā esošo iestādi.
Runājot par to, vai Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) nevajadzētu izveidot vietēja mēroga reitingu bankām, pēc kura noguldītāji varētu vadīties, izvēloties banku, kurai uzticēt savus līdzekļus, Godmanis skaidro, ka šādā gadījumā ir nepieciešams izstrādāt veidu, kādā šāda informācija tiek pasniegta. Viņš uzsver, ka FKTK nevar vienkārši nākt klajā ar paziņojumiem un teikt, ka «tajās bankās var ieguldīt naudu, bet tās ir sliktas – tajās nelieciet».
Kā citu risinājumu ekspremjers minēja izmaiņas likumdošanā, nosakot bankas, uz kurām atteiktos noguldījumu nodrošinājumus, un bankas, kurās noguldītā nauda netiek nodrošināta. Godmanis gan skaidro, ka šādā gadījumā ir jāņem vērā Eiropas Savienības regulas.
Viņš stāsta, ka Krievijā šāda prakse darbojoties, turklāt Latvijas Krājbankas mātes bankas akcionāra Vladimira Antonova bankai Krievijā noguldījumu nodrošinājums atteikts.