Valsts godaprāta sistēmas novērtējumā visaugstākais punktu skaits piešķirts Valsts kontrolei, bet viszemāko novērtējumu saņēmis tiesībsargs.
Neskatoties uz nepilnībām, izpildvara un tiesu vara kopā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un Valsts kontroli (augstākais novērtējums – 92 punkti no 100) veido spēcīgāko valsts pārvaldes daļu (skatīt 1. attēlu Valstiskā godaprāta sistēma Latvijā). Īpaši sekmīgi cīņā pret korupciju Latvijā ir darbojies KNAB, lai gan cīņa pret politisko korupciju joprojām ir izaicinājums, teikts Sabiedrības par atklātību Delna organizētajā pētījumā par valstiskā godaprāta sistēmas novērtējumu.
Institūcija, kam novērtējumā ir otrs augstākais rezultāts – Centrālā vēlēšanu komisija (CVK, 89 punkti), darbojas nostāk no iepriekš minētajām institūcijām un ir bijusi ieguvēja no noturīgās politiķu vienprātības nodrošināt godīgas vēlēšanas.
Būtiski trūkumi vērojami politisko partiju un uzņēmējdarbības vidē. Zema uzticēšanās un aizdomas par korupciju (kas ne vienmēr ir pamatota ar faktiem) mazina politisko partiju un likumdevējvaras pīlāru vērtējumu. Aizdomas par korupciju samazina arī uzņēmējdarbības pīlāra un, mazākā mērā, plašsaziņas līdzekļu novērtējumu. Nestabilā ekonomiskā situācija vēl joprojām negatīvi ietekmē uzņēmumu darbību, tāpēc tie mazu nozīmi piešķir pretkorupcijas aktivitātēm. Ekonomiskajai situācijai ir negatīva ietekme arī uz privāto plašsaziņas līdzekļu neatkarību un kvalitāti.
Uzņēmējdarbības vide, valsts pārvalde un tiesībsargs ir zemāk vērtētie pīlāri, attiecīgi - 62, 61 un 54 punkti (visus VGS vērtējumus skatīt 4. pielikumā Valstiskā godaprāta sistēmas kvantitatīvais novērtējums). Galvenais klupšanas akmens ir kritērijs loma (vērtēšanas kritēriji aprakstīti nodaļā II. Par valstiskā godaprāta sistēmas novērtējumu), kas ir viszemāk vērtētais, salīdzinot ar citiem pīlāriem. Būtiskākie trūkumi ir nepietiekama sabiedrības izglītošana, zema uzņēmumu iesaistīšanās pretkorupcijas aktivitātes un pārāk maza pilsoniskās sabiedrības līdzdalība.
Kopīga iezīme visos analizētajos sektoros ir spēcīgs normatīvais regulējums un vāja tā ieviešana praksē. Atšķirības starp normatīvo regulējumu un praksi būtiski ietekmē sistēmas kopējo novērtējumu.
Novērtējumā arī minēts, ka Latvijas sabiedrībā pastāv neviennozīmīga, pat toleranta attieksme pret korupciju un godaprāta trūkumu. «Latvijas sabiedrībā pastāv neviennozīmīga, pat toleranta attieksme pret korupciju un godaprāta trūkumu,» rakstīts novērtējumā.
Valstiskā godaprāta sistēmas novērtējumu kopumā veikušas 25 Eiropas valstu starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International nacionālās nodaļas, tostarp Latvija.