«Ir daudzi faktori, kuri ir ietekmējuši šo lietu pagātnē un tagadnē. Alus kultūrā ietilpst arī iepakojums. Mēs, sekojot tirgus situācijai, redzējām, kā citās valstīs parādās PET pudeles, un bez akcionāru ziņas sagatavojām PET projektu. Padomes sēdē nolikām galdā PET pudeli ar visu etiķeti,» intervijā žurnālam Sestdiena sacījis Vitālijs Gavrilovs, kurš savulaik vadīja Latvijas lielāko alus darītavu Aldaris. Viņam vaicāts, kāpēc Aldaris zaudēja tirgus daļu.
«Jau bijām sarunājuši, kur to varētu ātrāk sākt ražot. Taču akcionāri mums neatļāva to darīt ar argumentu, ka alus kultūra esot cita - sēdēšana pie alus glāzes vai kausa kādā džeza klubā. Tajā laikā mums bija jau 58 procenti tirgus daļas Latvijā. Ja mēs būtu ieviesuši PET, esmu pārliecināts, ka mūsu tirgus daļa būtu pāri 70 procentiem. Taču Carlsberg neatļāva, teica: mēs varam būt PET sekotāji, bet ne pirmie ieviesēji. Tad mēs gada laikā zaudējām 10 procentus tirgus daļas, jo mazie alus ražotāji sāka ražot PET, bet mēs nedrīkstējām,» skaidrojis Gavrilovs.
«Zaudējām miljonu peļņas. Tagad Carlsberg atkal atgriežas pie alus kultūras jautājumiem, kuru sastāvdaļa ir produktu iepakojums. Protams, nodokļu politikai jābūt uzņēmējiem draudzīgai un ēnu ekonomikai mazākai. Alus ražošanas nozari apdraud arvien pieaugošs nodokļu slogs, it īpaši akcīzes nodokļa likme,» viņš turpinājis.
Uz iebildi - nav noslēpums, ka alus gardēži Aldara produkciju pārāk augstu nevērtēja, bijušais uzņēmuma vadītājs atbildējis: «Ha, vieni brauc uz Valmieras teātri, citi iet uz Nacionālo teātri vai Jauno Rīgas teātri, vēl citi brauc uz Igauniju klausīties Madonnu! Uz lietām jāraugās pozitīvi, kaut ko peļot, tu tikai sabojā sev un citiem garastāvokli. Ir jārespektē patērētāja izvēle un vēlme lietot to, ko viņš izvēlas.»
Pēc aiziešanas no Aldara viņš joprojām alu dzerot: «Manas mīļākās markas ir Zelta un Porteris.»
Jautāts, kāds bizness viņam tagad ir, Gavrilovs atbildējis: «Tagad investēju - informācijas tehnoloģijās, banku sektorā, izklaides sektorā un citur. Man visa ģimene ir biznesā: sieva, meitas, znoti. Vecākā meita un sieva vada izklaides biznesu un strādā ar interneta tehnoloģijām. Jaunākā meita arī strādā ar IT tehnoloģijām, jau vairāk nekā četrus gadus investējam Ukrainā, kur biznesu sākām no nulles.»