2016. gada pārskati jāsagatavo atbilstoši jaunā likuma prasībām, kas var radīt galvassāpes ne tikai grāmatvežiem, bet arī auditoriem, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Dzirksteļošana gada pārskatu sagatavotāju un revidentu starpā nav nekas pārsteidzošs un jauns, tomēr 2016. gada pārskatu pēc jaunā likuma prasībām gatavošanā domstarpību un jautājumu ir vairāk. «Neskaidrības pirmajā gada pārskatu likuma prasību piemērošanas gadā būs, jo tās jau ir «ierakstītas» jaunā normatīva tekstā,» norāda zvērināts revidents Egons Liepiņš. Viņš norāda, ka jaunais normatīvs ir radījis lielāku darba apjomu, nekā tas būtu bijis citkārt. «Iepriekšējais gada pārskatu likums bija jālabo, jo ES direktīva izvirzīja prasības, kuru rezultātā šie normatīvi bija jāmaina arī Latvijā,» uz jautājumu par izmaiņu nepieciešamību atbild E. Liepiņš. Viņš norāda, ka likums ir uz 46 lappusēm, tajā ir daudz profesionāļiem paredzēta teksta un tādējādi daudziem lietotājiem tas ir pārlieku komplicēts un specifisks. «Ir normas, kuras var interpretēt, ir tādas, kuras ir pārāk sarežģītas un pat pretrunīgas, kurās cilvēkam bez profesionālām zināšanām un darba pieredzes ir grūti orientēties. Tas ir īpaši svarīgi situācijā, ja Latvijā pārsvarā ir mazais bizness,» skaidro E. Liepiņš. Viņš kā piemēru min daudzās uzņēmumu kategorijas, kuras nosaka kāda informācija ir vai nav jāietver gada pārskatā.
Viņš uzskata, ka kopumā jaunais likums ir labāks par veco, jo tajā ietvertas daudzas lietas, kādu nav bijis iepriekš, bet «darvas karotes» šo medus mucu bojājot.
Visu rakstu Gada pārskati var nest negaidītus pārsteigumus lasiet 13. februāra laikrakstā Dienas Bizness.