ASV žurnāls Forbes izveidojis savu ikgadējo uzņēmējdarbībai labvēlīgāko valstu sarakstu, kurā Latvija iekļuvusi 37. vietā, atpaliekot gan no Lietuvas, gan arī Igaunijas.
Latvija Forbes sarakstā nonākusi 37. vietā, pakāpjoties par četrām pozīcijām no aizvadītā gada 41. vietas. Žurnāls raksta, ka galvenie Latvijas ilgtermiņa ekonomikas izaicinājumi ir korupcija, kas neļauj piesaistīt ārvalstu tiešās investīcijas, kā arī zemais dzimstības līmenis un iedzīvotāju skaita samazināšanās.
Turpretī Igaunija sarakstā ieņēmusi 16. vietu, pakāpjoties no 19. vietas pērnā gada sarakstā. Forbes uzsver, ka Igaunijai ir bijušas veiksmīgas valdības, kas izveidojušas uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi. Tāpat Igaunijai ir spēcīgas saites ar Somiju, Zviedriju un Vāciju, kā arī attīstīts elektronikas un telekomunikāciju sektors.
Augstākā pozīcijā par Latviju ir arī Lietuva, kas šogad atrodas 30. vietā (32. vieta 2010. gada Forbes sarakstā). Žurnāls raksta, ka, neskatoties uz Lietuvas dalību Eiropas Savienībā, valstij joprojām ir attīstīta tirdzniecība ar Krieviju un citām Austrumeiropas valstīm. Tāpat Lietuvu, kā arī pārējās Baltijas valstis, smagi ietekmēja Globālā finanšu krīze.
Uzņēmējdarbībai labvēlīgākās valstis, pēc žurnāla domām, ir Kanāda, Jaunzēlande, Honkonga, Īrija, Dānija, Singapūra, Zviedrija, Norvēģija, Lielbritānija un ASV. Savukārt uzņēmējdarbībai nelabvēlīgākās valstis ir Venecuēla, Angola, Burundi, Zimbabve un Čada.
Žurnāls sarakstu izveidojis izpētot 11 dažādus rādītājus kopumā 134 valstīs. Aplūkotas tādas lietas, kā īpašumtiesības, inovācijas, nodokļi, tehnoloģijas, korupcija, personīgā, tirdzniecības un monetārā brīvība, birokrātijas līmenis, investoru aizsardzība un fondu tirgus sniegums. Ar pilnu sarkastu iespējams iepazīties klikšķinot šeit.