Uzsvars likts banku noguldījumiem un obligācijām.
Trauksmes signāli, ko radīja vakar vērojamā panika Āzijas akciju biržās, kura pēc tirgu savstapējās saistības principa pārmetās arī uz Eiropu un vēlāk sākotnēji arī Ameriku, liek uzdot jautājumu par to, cik droši ir veikt ieguldījumus Latvijas finanšu institūciju ieguldījumu fondos, kuri līdz šim tika reklamēti kā labi palīgi likvīdu noguldījumu nodrošināšanā, turklāt ļauj visas olas nelikt vienā grozā, diversificējot noguldījumus, kā arī labas tirgus konjunktūras gadījumā ļauj ieguldītājiem baudīt samērā labu ienesīgumu.
Komentējot situāciju kopumā Finasta Asset Management finanšu analītiķis Uģis Rožkalns teic, ka vairākums obligāciju fondu aizvadīto gadu ir pavadījuši, aizvietojot salīdzinoši zema ienesīguma etalona vērtspapīrus ar vērtspapīriem vai nu ar augstāku termiņu līdz dzēšanai vai arī augstāku kredītrisku.
«Īpaši zemās etalona obligāciju ienesīguma likmes ir pastiprinājušas investoru interesi par zemākas kredītkvalitātes fiksētā ienākuma instrumentiem, kā arī par citām aktīvu klasēm ar augstāku sagaidāmo atdevi, neskatoties uz lielāku cenu svārstību risku. Aktīvu pārvaldītāji gan palielina ieguldījumu apjomu investīciju kategorijas uzņēmumu obligācijās un augsta riska obligācijās, gan paaugstina procentu likmju risku, iegādājoties fiksēta ienākuma instrumentus ar garākiem dzēšanas termiņiem. Lielākus riskus uzņemas pat investori, kas agrāk ir gājuši augsta riska obligācijām apkārt ar lielu līkumu,» situāciju finanšu tirgos skaidro SEB Wealth Management Pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Jānis Rozenfelds. Viņš stāsta, ka augstākas sagaidāmas atdeves meklējumos tiek pievērsta lielāka uzmanība arī ieguldījumiem akciju tirgū, kur dividenžu ienesīgums mēdz pārsniegt to pašu emitentu obligāciju ienesīguma likmes.