Drošu elektronisko parakstu varētu izmantot arī darījumos ar nekustamo īpašumu, galvojuma līgumiem, kā arī darījumiem ģimenes tiesību un mantojuma tiesību jomā.
To paredz Ministru kabineta komitejas konceptuāli atbalstītie grozījumi Elektronisko dokumentu likumā, kuru mērķis ir nodrošināt droša elektroniskā paraksta plašāku lietošanu. Ministru kabinetā DB informē, ka līdz valdības sēdei gan Satiksmes ministrijai, Tieslietu ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijai vēl jāvienojas par kārtību, kā ar e-parakstu parakstīt līgumus, kurus iesaistītās puses apstiprina notariāli.
Pašlaik grozījumi paredz, ka ar drošu elektronisko parakstu nevarēs parakstīt līgumus, kuri saskaņā ar likumu nav spēkā, ja tie nav apliecināti atbilstoši likumam un publiskos dokumentus, kas ir veidoti notariālā akta formā vai apliecināti Bāriņtiesu likuma noteiktajā kārtībā.
Līdz šim ar elektronisko parakstu nevarēja parakstīt vairāku veidu līgumus, tostarp tādus, ar kuriem tiek radītas vai nodotas tiesības uz nekustamo īpašumu, izņemot nomas tiesības. «Ņemot vērā tehnoloģiju attīstību, elektroniskā paraksta pieejamību un drošības līmeni, nav pamata saglabāt ierobežojumus elektroniskā paraksta lietošanai,» atzīst Satiksmes ministrija.