Drošu elektronisko parakstu turpmāk varēs izmantot daudz plašāk, un ar to varēs parakstīt daudz vairāk dokumentu nekā līdz šim, paredz grozījumi likumā, ko trešdien izskatīšanai Saeimā galīgajā lasījumā atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti.
Komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš norāda, ka šīs izmaiņas nozīmē atvieglojumus dokumentu apritē gan iedzīvotājiem, gan arī uzņēmējiem. No regulējuma izslēgti iepriekš noteiktie ierobežojumi elektronisko dokumentu izmantošanai, piemēram, līgumiem nekustamo īpašumu jomā, galvojuma līgumiem un privātiem darījumiem ģimenes tiesību jomā.
Ņemot vērā tehnoloģiju attīstību, elektroniskā paraksta pieejamību un drošības līmeni, nav pamata saglabāt ierobežojumus elektroniskā paraksta lietošanai, teikts likumprojekta anotācijā.
Pašreizējā Elektronisko dokumentu likumā ir noteikts, ka elektroniski nevar parakstīt līgumus par nekustamā īpašuma pirkšanu, galvojuma līgumus, kā arī darījumus ģimenes un mantojuma tiesību jomā.
Likumprojekta autori no Satiksmes ministrijas iepriekš deputātus informēja, ka joprojām būs virkne darījumu, kad nepieciešama personas fiziska klātbūtne.
Tāpat likuma grozījumi paredz - lai nodrošinātu iespēju atkārtoti saņemt kvalificētu sertifikātu attālināti, kā arī samazinātu klientu apkalpošanas centru apmeklēšanas nepieciešamību, parakstītājiem, kam ir derīgs drošs elektroniskais paraksts, būs iespēja ar to pieteikties elektroniskajam parakstam atkārtoti – pieteikumu varēs parakstīt ar e-parakstu.
Elektronisko dokumentu likuma grozījumi trešajā galīgajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.