Saskaņā ar Eiropas Komisijas ziņojumu, no četrām jaunradītajām darbavietām ES trīs ieņem sievietes. Tomēr joprojām ir jomas, kur sievietes ievērojami atpaliek no vīriešiem. Lai gan sievietes uzrāda augstākus izglītības sasniegumus, viņas joprojām paliek mazāk nodarbinātas un saņem zemāku atlīdzību nekā vīrieši.
2007. gada "Ikgadējais ziņojums par sieviešu un vīriešu līdztiesību" iesniegts ES valstu vadītājiem Eiropadomes pavasara sanāksmē 2007. gada 8.–9. martā. Šis ir pirmais ziņojums kopš Komisija laidusi klajā Ceļvedi dzimumu jautājumos un 2006. gada martā ES līderi pieņēma Dzimumu līdztiesības pakta.
"Sievietes sekmē nodarbinātības pieaugumu Eiropā un palīdz sasniegt mūsu saimnieciskos mērķus, taču joprojām sastopas ar milzumu šķēršļu viņu potenciāla pilnīgai izmantošanai", saka Eiropas Komisijas loceklis Vladimirs Špidla, kura pārziņā ir nodarbinātība, sociālās lietas un līdztiesīgas iespējas. "No 8 miljoniem darbavietu, kas ES izveidotas kopš 2000. gada, 6 miljonus ir aizpildījušas sievietes, un 59 % no augstskolu absolventiem tagad ir sieviešu dzimuma. Tomēr sievietes, pārspējot vīriešus izglītības sasniegumos un kāpinot Eiropas kopējo nodarbinātību, joprojām saņem mazāk, caurmērā par katru nostrādāto stundu saņemot par 15 % mazāk nekā vīrieši."
Kā teikts ziņojumā, sieviešu nodarbinātība pašlaik ir 56,3 % – par 2,7 procentu punktiem augstāka nekā 2000. gadā, salīdzinot ar 0,1 procentu punkta pieaugumu tajā pašā laikā vīriešiem. Līdzīgā kārtā par 55 g. vecāku sieviešu nodarbinātība ir pieaugusi ievērojami straujāk nekā vīriešiem un tagad veido 33,7 % – turpat par 7 procentu punktiem vairāk nekā 2000. gadā.
Tomēr, lai gan augstskolu beidzēju vidū sieviešu skaits pārsniedz vīriešu skaitu, viņu nodarbinātība arvien vēl ir par 15 procentu punktiem zemāka nekā vīriešiem un viņām joprojām samaksa ir par 15 % zemāka. Sieviešu dzimuma nodarbinātības pieaugums galvenokārt bijis nozarēs un amatos, kur jau pārsvarā ir sievietes un kur vispār mazāk maksā. Sievietēm arī ir grūtāk izsisties amatos, kur jāpieņem lēmumi. Tas ir pretrunā 2007. gada janvārī publicētajam Eurobarometer apsekojumam, kurā vairums eiropiešu pauduši uzskatu, ka ir vajadzīgs vairāk sieviešu vadošos posteņos (77 %) un par parlamenta loceklēm (72 %). Kopumā 2007. gada ziņojums liek saprast, ka varētu darīt vairāk, lai pilnīgi izmantotu darbaspēka ražošanas potenciālu.
Darba un privātās dzīves līdzsvars tiek uzlūkots par galveno jomu, kurā jāpanāk lielāka sieviešu un vīriešu līdztiesība. Nevar nepamanīt, ka sieviešu nodarbinātība 20-49 g. vecumā krītas par 15 procentu punktiem, kad viņām ir bērni, toties vīriešiem tā pieaug par 6 punktiem. Pie tam sievietes neproporcionāli daudz izmanto darbu nepilnā slodzē (32,9 %), salīdzinot ar vīriešiem (7,7 %). Ziņojumā raksturoti vairāki šķēršļi labākai darba un privātās dzīves līdzsvarotībai, tostarp bērnu aprūpes pakalpojumu trūkums, finansiāli faktori, karjeras pārtraukums, risks zaudēt iemaņas, grūtības atgriezties darba dzīvē un pakļaušanās stereotipiem.