Novembra sākumā streikot iecerējuši Eiropas Savienības (ES) institūciju darbinieki, kurus neapmierina plānotie algu samazinājumi. Piedalīties streikā iecerējuši ES Ministru padomes darbinieki, tomēr sagaidāms, ka viņiem pievienosies arī ES Parlamentā un Komisijā strādājošie.
Streiks paredzēts 8. novembrī – pirms ES līderu sanāksmes, kurā tiks pabeigts darbs pie bloka daudzgadu budžeta. Union Syndicale – vienas no ES ierēdņu arodbiedrības – vadītāja vietnieks Fēlikss Žeradons (Felix Geradon) norādīja, ka ar streika palīdzību plānots ES līderiem dot ziņu, ka ES administratīvā budžeta samazināšana netiks paciesta.
ES daudzgadu budžetā paredzēta savienības administratīvo tēriņu samazināšana. Astoņas ES dalībvalstis ierosinājušas ES administratīvo budžetu samazināt līdz pat 15 miljardiem eiro. Pēc ES ierēdņu arodbiedrību domām, tas varētu sagraut bloka pārvaldes institūciju darbību. Tāpat ES institūcijās strādājošie norāda, ka paredzētais finansējuma kritums nozīmē darbinieku skaita samazināšanu par 5% un 20% līdz 30% «griezumu» pensijām.
ES ierēdņi norāda, ka patlaban tēriņu samazināšana nav sabalansēta un to visvairāk justu tie administratīvo institūciju darbinieki, kas patlaban saņem zemākas algas. F. Žeradons norādīja, ka patlaban streikā plāno piedalīties trīs tūkstoši ES Ministru padomes darbinieku, kas ir lielākā daļa tur strādājošo.
Union Syndicale vadītāja vietnieks norādīja, ka aicinājis arī citu ES institūciju – Parlamenta, Komisijas – darbiniekus pievienoties streikam, uzsverot, ka pasākuma mērķis ir nepieļaut administratīvā budžeta samazināšanu, kas tām un to darbiniekiem traucēs darboties.
Iepriekš Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons aicināja Eiropā kļūt stingrākiem un brīdināja, ka izmantos veto tiesības, lai nepieļautu tāda ES budžeta stāšanos spēkā, kurā nav iekļauta administratīvo institūciju darbinieku skaita samazināšana.