Kas ir kopīgs Tokijai, Lasvegasai, Handžou un Tegusigalpai? Katrai no šīm pilsētām, kas atrodas dažādos kontinentos, ir savs Eifeļa tornis.
Parīzes simbols – tērauda tornis – ir visbiežāk kopētā celtne pasaulē. Pakaļdarinājumu esot tik daudz, ka SETE, kompānija, kas pārvalda pieminekli, atzinusi, ka nevar pateikt, cik Eifeļa torņa versiju ir pasaulē, vēsta AFP.
Daži no Eifeļa torņa pakaļdarinājumiem ir iemantojuši atsevišķu slavu, piemēram, tornis Tokijā vai tā reprodukcija Lasvegasā pats par sevi kļuvis par atpazīstamu tūrisma objektu. Savukārt daži no «Eifeļa torņiem» ir mazāk zināmi un atrodas, piemēram, eksotiskās Bolīvijas galvaspilsētā, Bulgārijā netālu no Melnās jūras, kā arī Libānas ANO miera uzturētāju bāzē.
Tokijā Eifeļa torņa pakaļdarinājums uzbūvēts 1958. gadā, un tas nokrāsots sarkanā un baltā krāsā. Šī ir viena no slavenā torņa kopijām, kura augstumā pārspēj oriģinālu un sasniedz 333 metrus. Tiesa gan, 2011. gadā tika sabojāta torņa antena, līdz ar to tā augstums uz laiku sarucis līdz 312 metriem. Oriģinālā Eifeļa torņa Parīzē augstums ir 300 metri, un to atklāja 1889. gadā.
Tieši simts gadus pēc parīzieša atklāšanas, 1999. gadā, arī amerikāņi nāca klajā ar iespaidīgu Eifeļa torņa versiju, Lasvegasā atklājot 324 metrus augstu torni.
Tikmēr Handžou, Ķīnā, aplūkojama izmēros pieticīgāka Eifeļa torņa kopija, kuras augstums sasniedz 108 metrus.
Līdzīgi kā daudzās Eifeļa torņa versijas, pasaulē sastopamas arī vairākas Parīzes. Izrādās, tā nodēvēta ne vien Francijas galvaspilsēta, bet arī, piemēram, kāda pilsēta Krievijā, Urālu pakājē. Tā tika dibināta 1942. gadā un par «Pariž» nodēvēta par godu 30 gadiem, kas tolaik apritēja, kopš Krievijas armija uzvarēja Napoleona karaspēku.
#6/9
Eifeļa torņa līdzinieks Krievijā, Čeļabinskas ciemā Pariž, kas izveidots par godu krievu uzvarai pār Napoleona karaspēku