Irākas valdības uz laiku slēgusi desmit sunītu televīzijas kanālus, tostarp pazīstamo Al Jazeera, apsūdzot tos reliģiskas vardarbības veicināšanā, kas valsti plosījusi pēdējo nedēļu, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.
Bagdādes spertie soļi raisījuši bažas, ka sasprindzinājums valstī draud pāraugt pilsoņu karā, līdzīgā tam, kāds plosījās no 2005. līdz 2008. gadam starp šiītiem un sunītiem. Aizvadītajā nedēļā sadursmēs starp valdības spēkiem un sunītu protestētājiem jau gājuši bojā aptuveni 200 cilvēki.
Paziņojums par telekanālu darbības apturēšanu tika nolasīts valsts centrālajā televīzijā un izsūtīts apturēto mediju redakcijām. Pārtraukta arī tādu pazīstamu kanālu darbība, kā Al Jazeera un Al Sharqiya.
Irākas valdība norāda, ka telekanāli slēgti, jo «notikusī vardarbība piedzīvota tāpēc, ka televīzija to iedrošinājusi un veicinājusi». Irāka noliedz, ka lēmumam uz laiku apturēt televīzijas kanālu darbību, būtu bijis arī kāds politisks pamats. Bagdādes lēmumu kritizējušas žurnālistu organizācijas, norādot, ka telekanāli tikai atspoguļojuši noteiktus viedokļus.
Telekanāls Al Sharqiya jau pavēstījis, ka nepakļausies valdības pavēlei un jau iepriekš ir sagatavojis veidus, kas atļaus tam strādāt no ārvalstīm.
Pēdējo dienu nemieri Irākā raisījuši bažas par sunītu sacelšanos. Aizvadītajā nedēļā Irākas valdības drošības spēki iebruka sunītu protestētāju nometnē valsts ziemeļos. Iebrukumu izraisīja centrālās valdības apsūdzības, ka nometnē atrodas divi vīrieši, kuri iepriekš nogalinājuši policistu. Vardarbīgā operācija izsauca sadursmes visā valstī, kuru laikā bojā gājuši vairāki desmiti cilvēku.
Eksperti norāda, ka, ja Bagdādei tuvākajā laikā neizdosies panākt situācijas nostabilizēšanos, valsts ziemeļos un centrā varētu sākties sunītu sacelšanās, un uz Irāku varētu pārsviesties Sīrijas pilsoņkarš. Šāda situācija neatstātu vienaldzīgas arī Irākas kaimiņvalstis – Turciju un Irānu.