Atsevišķos lauku apvidos farmaceitiskās aprūpes uzlabojumi būtu pieļaujami arī no pašvaldību puses, taču tas neattiecas uz Rīgas piesātināto tirgu, kur «palīdzīgu roku» sola sniegt pašreizējais pilsētas mērs, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.
Pašvaldību iesaistīšanās farmaceitiskās aprūpes pieejamības nodrošināšanā Sējas, Riebiņu, Vārkavas vai vēl kādā no deviņiem Latvijas novadiem, kuros pašlaik nav nevienas aptiekas, būtu apsveicama, taču tas it sevišķi neattiecas uz Rīgu, kur jau patlaban pēc izvietojuma kritērijiem aptieku skaits divas reizes pārsniedz normu, uzsver Latvijas Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.
Galvaspilsētā ir teju 300 aptieku. Tam piekrīt arī Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens, sakot, ka Latvijā uz 100 tūkst. iedzīvotāju ir vairāk aptieku nekā vidēji ES valstīs. Tomēr pie mums ir arī teritorijas (lauku apvidos), kur farmaceitiskās aprūpes pieejamību ir iespējams uzlabot. Un te jāsaka, ka normatīvie akti paredz pašvaldībām, kuru teritorijās aptiekas fiziski nav pieejamas, iespējas iesaistīties farmaceitiskās aprūpes pieejamības nodrošināšanā saviem iedzīvotājiem. Te varētu būt runa arī par 19 novadiem, kuros ir tikai pa vienai aptiekai, taču vēlreiz – neba par Rīgu, kur arī diennakts aptieku pietiek. «Vai tik pārsātināts tirgus vēl jāpapildina ar pašvaldības aptiekām, maz ticams,» spriež J. Lībķens.
Tomēr partijas Saskaņa un Gods kalpot Rīgai nāca klajā ar solījumu veidot municipālās aptiekas pie pašvaldības ārstniecības iestādēm, un tajās medikamenti būšot iegādājami ar minimālu uzcenojumu. Šo paziņojumu visi DB aptaujātie eksperti vairāk uztver kā nenopietnu priekšvēlēšanu retoriku mundiera spodrināšanai, jo nav skaidri vairāki būtiski jautājumi, ieskaitot finanšu modeli; kas segtu aptieku zaudējumus?
Visu rakstu Domā par Rīgu kā aptieku paradīzi lasiet trešdienas, 26.aprīļa laikrakstā Dienas Bizness!