Dobeles dzirnavnieks tuvāko gadu laikā plāno ieguldīt 30 miljonus eiro, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.
AS Dobeles dzirnavnieks pagājušo gadu pabeigusi ar rekordapgrozījumu – 113,7 miljoni eiro, kas ir par 27% vairāk nekā 2016. gadā, liecina uzņēmuma auditētie dati. Uzņēmuma peļņa bija 4,17 miljoni eiro, kas sasniegta, pateicoties efektīvai ražošanas jaudu noslodzei. Gadu iepriekš peļņa sasniedza 2,7 miljonus eiro.
«Gads bijis ražens. Neskatoties uz visām problēmām, lauksaimniekiem pagājušajā gadā izdevās novākt otro lielāko ražu Latvijas vēsturē. Mums lielāko efektu apgrozījuma kāpumā deva jaunā pārslu ražotne, taču kopējo rezultātu izdevās sasniegt, pateicoties apjomu pieaugumam visās galvenajās Dobeles dzirnavnieka ražotnēs. Var teikt, ka investīcijas devušas rezultātu,» stāsta AS Dobeles dzirnavnieks valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils. Pieaugums bijis arī miltu un makaronu realizācijā. K. Amsils uzsver, ka priecē pastas realizācijas pieaugums vietējā tirgū, kur konkurence ir sīva.
Makaronu ražošana sākta 2012. gadā, un joprojām to realizācijā vērojams pieaugums. Īso formu makaronu ražotnē jaudu noslodze ir tuvu maksimumam, bet tam ir pamats – vairāk nekā 90% no saražotā tiek eksportēts uz citām valstīm. Pērn arī lopbarības ražošana bijusi ar plusa zīmi un pieaugums pret iepriekšējo gadu bijis vairāk nekā 25%. Viss kopumā devis rezultātu, un tas atspoguļojies pārstrādāto graudu apjomā – pērn uzņēmumā pārstrādāti 226 tūkstoši tonnu graudu, kas ir par 39 tūkstošiem tonnu vairāk nekā gadu iepriekš.
Graudu pārstrādē ar esošajām jaudām lielu kāpumu vairs nav iespējams realizēt, līdz ar to uzņēmums plāno turpināt ieguldīt. Šogad plānots pārstrādāt 250 tūkstošus tonnu graudu. K. Amsils paredz, ka arī šogad lielāko efektu varētu dot pārslu ražotne, kuras jauda ir būtiski palielināta.
Lai arī izaugsme lielākoties balstīta uz eksportu, vietējais tirgus uzņēmumam ir ļoti svarīgs.
No kopējā apgrozījuma eksports pērn veidoja 57%, taču, izvērtējot katru segmentu un ražotni, eksporta apjoms ir atšķirīgs. Piemēram, miltu eksports ir 50–60% no kopējā saražotā, spageti – 95%, bet īsās formas makaronu eksports – 70%, pārslām – vairāk nekā 80% no kopējā saražotā. Taču lopbarības ražotnē vēl ir, kur augt. Kopumā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 70 valstīm Eiropā, Āfrikā un Āzijā, piemēram, Poliju, Dāniju, Zviedriju, Vāciju, Angolu, Dienvidāfriku un citām. Šobrīd vairāk tiek strādāts pie servisa līmeņa uzlabošanas un tirdzniecības apjomu palielināšanas esošajos tirgos, nevis jaunu tirgu iekarošanas, piebilda K. Amsils.
Visu rakstu Dobelniekiem rekordapgrozījums lasiet trešdienas, 20.jūnija laikrakstā Dienas Bizness!