Digital Freedom Festival ietvaros notikušā pasaules vadošā akceleratora 500 Startups konkursa galvenie uzvarētāji ir Latvijas jaunuzņēmums Exonicus, Nīderlandes akceleratora Rockstart konkursā uzvarēja iLof no Portugāles, bet Latvijas valsts meži GEO konkursā - Latvijas Amplicam.
Digital Freedom Festival līdzdibinātājs un jaunuzņēmumu konkursu žūrijas pārstāvis Uldis Leiterts norāda: «Pēdējā laikā arvien vairāk investoru un fondu Baltiju iekļauj savā interešu zonā, jo te ir daudz nobriedušu startup uzņēmumu, kuri atraduši unikālus un inovatīvus risinājumus nopietnām problēmām. Tajā pašā laikā prieks, ka Digital Freedom Festival jaunuzņēmumu konkursos piesakās arvien vairāk ārvalstu uzņēmumu.»
Exonicus izstrādājis virtuālās realitātes ārkārtas medicīnas apmācības simulatoru, kas palīdz medicīnas studentiem, iedzīvotājiem, veselības aprūpes speciālistiem. Uzņēmums iegūs ceļazīmi uz fināla atlases kārtas interviju Silīcija ielejā iekļūšanai nākamajā akceleratora «iesaukumā», lai cīnītos par iespēju iegūt pasaules klases mentoringu, 150 000 ASV dolāru finansējumu un dalību 4 mēnešu akcelerācijas programmā.
Portugāļu uzņēmums iLof izstrādājis mākslīgā intelekta un bio-fotonikas tehnoloģiju, lai cīnītos ar alcheimera slimību. Uzņēmums iegūs iespēju piedalīties fināla atlases kārtā, iekļūšanai Rockstart 6 mēnešu programmā Nīderlandē. Akcelerācijas programmas ietvaros uzņēmums saņems 20 000 eiro naudas balvu, 80 000 eiro netiešo finansējumu par biroja telpu īri un mentoru atbalstu, kā arī vairāk nekā 50 dažādu citu atbalsta rīku, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 100 000 eiro. Tāpat papildu programma ļaus pretendēt uz nākamajām investīcijām 500 000 - 1 miljona EUR apmērā.
Latvijas valsts meži GEO zaļo tehnoloģiju konkursā uzvērēja Latvijas jaunuzņēmums Amplicam, kas radījis ugunsgrēku atklāšanas un uzraudzības sistēmu. Tas iegūs iespēju apmainīties zināšanām ar Latvijas valsts mežu mentoriem un ielūgumu piedalīties Latvijas valsts mežu inovāciju dienā.
Raksturojot uzvarētājus, U. Leiterts stāsta: «Exonicus ir jaunuzņēmums, kas izvēlējies ļoti specifisku un sarežģītu nišu. Viņi darbojas ar apskaužamu neatlaidību un milzīgu entuziasmu. ILof ar tehnoloģiju palīdzību risina ļoti sarežģītu medicīnisku problēmu. Ja vēsturiski esam tikuši galā ar slimībām, kuru ārstēšana visiem pacientiem ir līdzīga, šobrīd palikušas tās, kur katram pacientam nepieciešama daudz individuālāka pieeja, un te var palīdzēt tehnoloģijas. Savukārt Amplicam ir ļoti laipni gaidīti Kalifornijā, kur ugunsgrēku dzēšana ir ļoti aktuāla problēma.»
Pagājušajā gadā 500 Startups konkursa galvenie uzvarētāji bija Latvijas jaunuzņēmums Asya, savukārt Nīderlandes akceleratora Rockstart konkursā uzvaras laurus plūca CostPocket no Igaunijas.