Danske Bank naudas atmazgāšanas skandāls Igaunijā pievērsis uzmanību arī Swedbank un SEB bankām, kuras dominē Baltijas tirgū.
Skandāls saistībā ar naudas atmazgāšanu Baltijā strādājošajās bankās vēršas plašumā, investoros radot satraukumu arī par lielajiem tirgū strādājošiem aizdevējiem. Tā, ņemot vērā, ka Swedbank ir lielākais aizdevējs Baltijā, trešdien tās akcijas cena piedzīvoja smagu kritumu pēc tam, kad Bloomberg publicēja informāciju, ka caur Igauniju skaitītās nelegālās naudas summas ir daudz lielākas nekā sākotnēji lēsts. Ceturtdien Swedbank akcijas cena saruka par 1,4%.
Jāatzīmē, ka Danske Bank nupat paziņojusi, ka tajā notiek ASV Tieslietu departamenta izmeklēšana saistībā ar nerezidentu kontiem Igaunijas filiālē
Savukārt Zviedrijas Swedbank ceturtdien izplatījusi paziņojumu, ka bankā nenotiek izmeklēšana saistībā ar tās naudas atmazgāšanas procedūrām, raksta Reuters.
Zviedrijas Finanšu uzraugs, kas pārrauga Swedbank darbību, paziņojis, ka Zviedrijas bankas aktivitāte Baltijā ir lielākoties vērsta uz vietējo klientu apkalpošanu. «Mēs lēšam, ka nopietni naudas atmazgāšanas riski ir relatīvi ierobežoti,» sacījusi bankas pārstāve Viktorija Eriksone. Swedbank ziņojusi, ka nerezidentu klienti veido mazāk nekā 1,5% no tās klientiem Baltijas reģionā.
Db.lv jau rakstīja, ka bankas Igaunijā laika posmā starp 2008. un 2015.gadu apstrādāja aptuveni 900 miljardu eiro jeb 1,04 triljonu ASV dolāru vērtas nerezidentu pārrobežu transakcijas. Tomēr ne tikai Igaunija piesaistījusi lielas naudas plūsmas, arī Latvija un Kipra bijusi lieli Krievijas kapitāla plūsmas kanāli uz Eiropu, caur kurām aizplūduši attiecīgi 2,8 triljoni eiro un 3,4 triljoni eiro.