Kokapstrādes SIA Cord cenšas pārdot gan sev piederošo strādājošu līmētu masīvkoka konstrukciju ražotni, gan kokzāģētavu, ziņo laikraksts Dienas bizness.
«Šobrīd notiek sarunas ar vairākiem interesentiem - potenciālajiem pircējiem gan par daļēju, gan, iespējams, pilnīgu ražotņu pārdošanu, taču konkrētas vienošanās vēl nav panāktas un darījumi nav veikti,» skaidro SIA Cord valdes loceklis Ivo Šneiders.
Viņš atzīst, ka šobrīd tiek darbināta līmēto masīvkoka konstrukciju ražotne un tajā ražotie izstrādājumi tiek eksportēti. «Ir nosūtītas pirmās līmēto masīvkoka konstrukciju izstrādājumu kravas rietumvalstu pircējiem,» uzsver I. Šneiders. Viņš atzīst, ka interesi par līmēto masīvkoka konstrukciju ražotni ir izrādījuši vairāki uzņēmēji. «Šobrīd saukt kaut kādus ciparus nav korekti, jo pastāv dažādas iespējas un līdz ar to aprēķina metodes ir sarežģītas,» tā uz runām par šīs ražotnes pārdošanas cenu 1 milj. Ls atbild I. Šneiders.
Interesi par Cord piederošo apaļkoksnes pārstrādes līniju - kokzāģētavu - izrādījušas vairākas kompānijas no Ukrainas un Krievijas. Pēc I. Šneidera teiktā šie interesenti vēlas pārcelt Cord kokzāģētavu uz savu mītnes valsti. Tomēr arī šīs sarunas vēl nav beigušās, un tāpēc I. Šneiders atturējās konkretizēt iespējamo darījumu termiņus un arī to cenas. Viņš nenoliedz, ka smagākās sarunas ir tieši par darījuma cenām, vēl jo vairāk, ja nekādus termiņus, kuros obligāti jāpārdod kāda ražotne, īpašnieks - a/s Latvijas Hipotēku un zemes banka meitas kompānija SIA Riska investīciju sabiedrība - nav noteicis. «Cenas potenciālajiem investoriem ir nosauktas un šobrīd ir pārdomu laiks, kurā viņi analizē piedāvājumu un arī izvērtē savas vēlmes un iespējas,» norāda I. Šneiders. Viņš nevar prognozēt, ar ko sarunas beigsies, taču atzina, ka jauns saimnieks jāatrod jebkurā variantā, jo kokapstrāde nav bankas bizness, bet banka izdarījusi visu, lai nostabilizētu situāciju pašā uzņēmumā.
Visu rakstu lasiet šodien, 13. augustā, laikrakstā Dienas bizness. Laikraksta abonenti rakstu var lasīt, klikšķinot šeit.