Salīdzinot februāra pirmā cenu monitoringa datus un februāra otrā cenu monitoringa datus, vairākumam preču pamata cena ir palikusi nemainīga – 92,6% gadījumu preču un pakalpojumu cenu izmaiņas nav novērotas.
Cenu pieaugums ir novērojams 6,1% gadījumu, savukārt 1,3 % gadījumu cena ir samazinājusies, liecina Ekonomikas ministrijas dati.
Konstatēti atsevišķi gadījumi, kad cena svārstījusies svaigai gaļai. Dārgāks februāra otrajā nedēļā atsevišķos gadījumos kļuvis Holandes siers, kausētais siers, sviests un konfekšu kaste, bet atsevišķos gadījumos cena samazinājusies kefīram un kafijai. Sezonalitātes ietekmē dārgāki atsevišķos gadījumos kļuvuši gurķi un kāposti.
Savukārt cenas nav mainījušās saimniecības precēm (veļas pulverim, trauku mazgājamajam līdzeklim un cauruļu tīrāmajam līdzeklim). Cenas nav mainījušās arī personīgās aprūpes precēm (zobu pastai, dušas želejai, šampūnam), kā arī tabakas izstrādājumiem un preses izdevumiem.
Atsevišķos gadījumos dārgāki kļuvuši medikamenti.
Februāra otrajā nedēļā arī pakalpojumu cenas lielākoties saglabājušās nemainīgas. Atsevišķi cenu svārstību gadījumi, kas varētu būt skaidrojami ar eiro cenu noapaļošanu novēroti ēdināšanas pakalpojumiem un autostāvvietu pakalpojumiem, norāda EM.
Februāra otrajā nedēļā novērots degvielas cenu kāpums 2% ietvaros.
Pārbaudot jaunākos cenu monitoringa datus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs secina, ka iepriekš konstatētie pārkāpumi par nepareizu cenu konvertāciju pēc saziņas ar komersantiem tikuši novērsti vai komersanti ir iesūtījuši pierādījumus neatbilstību novēršanai un konvertācija šobrīd ir norādīta korekti.
Tāpat tika konstatēts, ka februāra otrās nedēļas datos nekorekta konvertācija ir norādīta dažiem pakalpojumiem autoservisā ŠGB Rēzeknē, kā arī apavu remonta pakalpojumiem SIA I.A.I.A. Mode Jelgavā, SIA Tīģeris 98 un SIA Uzars 1 Liepājā. Uzraudzības iestāde plāno tuvākajā laikā veikt pārbaudes, lai pārbaudītu cenas un valūtas konvertāciju.