Ja Lieldienās visi pārsvarā krāso vistu olas, Galgauskas pagasta «Brūklenāju» saimnieki Lieldienās galdā var celt dažnedažādas olas, un tās visas nāk no viņu putnu dārza, kas tiek lolots jau aptuveni desmit gadus. Tāpat saimniecībā tiek audzēti arī truši, savvaļas zirgi un dambrieži, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.
Tiesa gan, šogad strausu mamma ar dēšanu kavējas, tādēļ šajās Lieldienās, visticamāk, strausu olas galdā netiks celtas. Nav arī liela skāde, jo vārītas tās nav tik garšīgas – vislabāk tās tomēr ir sajaukt ar saldo krējumu un izceptas cepešpannā, stāsta Iveta Dzene, Brūklenāju saimniece.
«Brūklenāju» saimniecībā Āfrikas strausu pāris dzīvo jau septiņus astoņus gadus. Sākotnēji bijuši pat pieci strausi, bet dažādu apstākļu dēļ palikuši vien divi. Šobrīd lielajiem strausiem ir piepulcējies arī Dienvidamerikas nandu, kas augumā ir mazāks.
«Darba saimniecībā, protams, ir ļoti daudz, bet tas nogurums, kas ir vakarā pēc garas darba dienas, ir patīkams. Ja visu dienu nemitīgi ir darbs ar cilvēkiem (I. Dzene ir Galgauskas pamatskolas direktore), kas prasa daudz enerģijas, vajag tam likt kaut ko pretī, lai nākamajā dienā var iet un atkal darīt,» saka I. Dzene. «Kāpēc pasaule ir tik skaista? Tāpēc, ka tā ir dažāda. Vienam patīk jaunceltnes un lieli māju masīvi, citam savukārt patīk daba. Mēs abi ar vīru esam tie, kam patīk daba. Un es domāju, ka izdarīt varam tik daudz tieši tāpēc, ka abi ejam un visu darām kopā,» Dzirkstelei stāsta I. Dzene.
Saimniecībā mīt arī dažādu šķirņu fazāni – tumšie un gaišie medību fazāni, dimanta fazāni, citronfazāni, zelta, sudraba un karaliskie fazāni. Šobrīd fazāniem ir sācies olu dēšanas laiks, daudzi olas jau ir sadējuši un drīz jau sāks perēt.
Atrodamas ir arī vistiņas, kuru krāsojums atgādina dalmāciešus – tās ir Hamburgas vistas, kā arī paduāni - vistu šķirne, kas lepojas ar interesantu cekulu, pundurkohini, pāvbaloži, spalvkājbaloži, smējējbaloži, pāvi, smējējpīles un mandarīnpīles, protams, arī tītari, parastās pīles un vistas.
Ja sākotnēji «Brūklenāju» saimnieki vairāk nodarbojušies tikai ar putnu audzēšanu, tagad darbības lauks ir paplašinājies – izveidota trušu saimniecība, kā arī nesen iegādātas Romanova šķirnes aitas. Daudziem ekskursantiem, kas ierodas saimniecībā, ļoti patīk uzkavēties pie savvaļas zirgu jeb koniku aploka – paglaudīt zirgus un pabarot tos ar maizi. Interesanti ir vērot arī baibakus jeb stepes murkšķus.