Boeing Co lidmašīna 787 Dreamliner otrdien veikusi ārkārtas nosēšanos Loredo, Teksasā, jo apkalpe ziņojusi par dūmiem salonā, kas parādījušies testa lidojuma laikā, atsaucoties uz kompānijas un Federālās aviācijas administrācijas (FAA) sniegto informāciju, vēsta The Wall Street Journal.
Lidmašīnā esošā apkalpe, kas sastāvējusi no 30 - 40 Boeing lidojuma testēšanas darbiniekiem, izmantojusi lidmašīnas avārijas ejas, lai evakuētos.
Apkalpe uz zemes apdzēsusi liesmas lidmašīnas iekšpusē, un netiek ziņots par kādu cietušo.
Čikāgā bāzētās Boeing pārstāve sacījusi, ka kompānija «turpina apkopot datus par šo jautājumu». FAA pārstāvis Teksasā informējis, ka incidenta izmeklēšanā piedalīsies arī aģentūra.
Saskaņā ar FlightAware.com sniegto informāciju lidmašīnai vajadzēja nosēsties Loredo otrdien pēcpusdienā pēc vairākas stundas ilga lidojuma.
The Wall Street Journal akcentē, ka 787, kas ir izgatavota galvenokārt no oglekļa šķiedras kompozītmateriāliem, no vairuma mūsdienu lidmašīnu atšķiras ar sarežģīto elektrisko sistēmu, kurā testa lidojuma laikā, iespējams, radās problēmas.
Testa Dreamliner rotā Japānas All Nippon Airways Co. krāsas. Tieši šī aviokompānija būs jaunās lidmašīnas pirmais saņēmējs. Jāpiebilst gan, ka testa lidmašīnu nav plānots piegādāt šai aviokompānijai.
Lidmašīna ir aprīkota ar Rolls-Royce PLC Trent 1000 dzinējiem, bet nav skaidrs, vai ārkārtas nosēšanās bijusi saistīta ar jebkādām dzinēju problēmām. Rolls-Royce dzinēja dēļ ārkārtas nosēšanos nesen veica aviokompānijas Qantas Airways Ltd. Airbus A380 lidmašīna.
Pirmo Dreamliner All Nippon Airways plānots piegādāt nākamā gada pirmajā ceturksnī. Nav zināms, vai notikušais negadījums testa lidojuma laikā ietekmēs piegādes laiku.
Kā vēstīts, šā gada augusta beigās Boeing izplatīja paziņojumu, ka līdz 2011.gada sākumam atlicis pirmās 787 Dreamliner lidmašīnas piegādi, kas sākotnēji bija plānota šā gada beigās. Lidmašīnu ražotājs jau jūlijā brīdināja, ka pirmā piegāde varētu tikt pārcelta uz 2011.gadu. Piegādes laika pārskatīšana tika saistīta ar lidmašīnas sastāvdaļu pieejamību.