Ekonomiskās aktivitātes pieaugums aizvien izteiktāk izpaužas arī iedzīvotāju maciņa biezumā – ar katru ceturksni darba samaksas pieaugums Latvijā kļūst aizvien straujāks, turklāt ekonomiskā inerce liek domāt par līdzīgām tendencēm arī nākamajos ceturkšņos. Īpaši straujš darba samaksas pieaugums vērojams sabiedriskajā sektorā.
Gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar šo pašu laika periodu iepriekšējā gadā vidējā bruto darba samaksa Latvijā ir palielinājusies par 5,5%, sasniedzot 469 latus.
Īpašas uzmanības vērts ir fakts, ka otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējiem trim mēnešiem, vidējā darba samaksa palielinājusies par 3,9%.
Darba samaksas pieaugums otrajā ceturksnī ir bijis straujāks nekā pirmajā, kad tas, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika posmu, pieauga par 4,5%. Neto darba samaksa valstī šai laika periodā pieauga par 5,0% (no 316 līdz 332 latiem).
Sabiedriskajā sektorā mēneša vidējā bruto darba samaksa otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2010.gada otro ceturksni pieauga par 7,0% (no 474 līdz 507 latiem), no tā vispārējās valdības sektorā – par 8,1% (no 436 līdz 471 latam), savukārt privātajā sektorā pieaugums bija 5,0% (no 423 līdz 445 latiem).
Darba samaksas fonds šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada otro ceturksni, ir audzis straujāk nekā darbinieku skaits. Darbinieku skaits pārrēķināts pilna darba laika vienībās, ko lieto mēneša vidējās darba samaksas aprēķiniem, valstī kopā šai periodā pieauga par 2,5%, bet darba samaksas fonds – par 8,2%. Salīdzinot ar pirmo ceturksni, darbinieku skaits pieauga par 2,8%, bet darba samaksas fonds – par 6,8%.
Ņemot vērā faktu, ka darba samaksas izmaiņas ir ekonomiski atpaliekošs rādītājs, valsts tautsaimniecības straujāka izaugsme gada otrajā ceturksnī iedzīvotāju darba samaksā, visticamāk, vēl nav atsaukusies, kas liek domāt par pozitīvām tendencēm arī šā gada trešajā un ceturtajā ceturksnī.