Latvijas Izpildītāju un producentu apvenība (LaIPA) paziņojusi, ka par radio ziņu klausīšanos autobusos šoferiem nav jāmaksā, bet par dziesmām gan.
«Atskaņojot mūziku darba vietā, tiek gūts komerciāls labums, un par to ir jāmaksā atlīdzība. Autobuss, ar kuru par samaksu tiek pārvadāti pasažieri, tādējādi pelnot naudu, ir darba vieta, un tādējādi šis transporta līdzeklis ne ar ko neatšķiras ne no vienas citas vietas, kur tiek gūts komerciāls labums,» situāciju skaidro LaIPA vadītājs Kārlis Auzāns.
Atbildot uz jautājumu, vai var uzskatīt, ka pasažieru pārvadātājs tiešām gūst komerciālu labumu, ja autobusa, trolejbusa vai tramvaja vadītājs savā kabīnē ir ieslēdzis radio un klausās mūziku, Auzāns atbild: «Jā! Tas, vai šāda mūzikas klausīšanās vadītājam palīdz vai traucē, ir jāizlemj katram konkrētajam darba devējam – uzņēmumam Rīgas satiksme vai kādam citam, kas veic komercpārvadājumus. Ja tiek atzīts, ka mūzikas klausīšanās palīdz, par to ir jāmaksā atlīdzība.»
Db.lv jau ziņoja, ka Rīgas dome neplāno piešķirt papildus līdzekļus, lai iegādātos licences, kas sabiedriskā transporta vadītājiem ļautu klausīties radio. Iepriekš izskanēja informācija, ka vadītāji ir gatavi paši par savu naudu šādas licences pirkt. Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzskata, ka šāda prasība no Latvijas izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) puses ir absurda. Viņš aģentūrai Leta norādīja: «Viņi ir sajukuši prātā. Varu saprast, ja liek maksāt kafejnīcām, kas spēlē mūziku izklaides nolūkos, bet, ja piestāda rēķinu un neļauj klausīties radio sabiedriskā transporta šoferiem, tas ir murgs. Lai iet ārstēties.»
N. Ušakovs uzsvēra, ka šoferiem radio ir ne tikai fons garajās darba stundās pie stūres, bet arī nozīmīgs informācijas avots par satiksmes jaunumiem un iespēja klausīties aktuālās ziņas. Rīgas satiksme nepelna ar radio. LaIPA speciālisti jau tikušies ar Rīgas satiksmes vadību un komunikācijas speciālistiem, lai pārliecinātu, ka izmaksas par radio klausīšanos nav tik augstas, kā izskanot publiskajā telpā.
Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis iepriekš norādīja, ka patlaban esot daudz neskaidrību - pēc tikšanās ar LaIPA kļuvis skaidrs, ka licences būs jāpērk arī tiem darbiniekiem, kas radio klausās savā kabinetā. Vienlaikus vienošanās ar LaIPA īsti neko neatrisināšot, jo tikšanās gaitā kļuvis skaidrs, ka pat tad, kad iegādāta licence, uzņēmumam vēl būs jāvienojas ar Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA).