«Noslēpumainajā kalnā» Lietuvā patlaban novietoti vairāk nekā 200 tūkstoši krustu un citu kristietības simbolu, kas izgatavoti no dažādiem materiāliem – koka, metāla u.c. Svētceļnieki «patiešām» tic, ka Kristus var darīt brīnumus, raksta medijs Daily Mail.
Krustu kalns (Kryžių kalnas), kas atrodas aptuveni divpadsmit kilometru attālumā no Šauļiem, sācis veidoties pirms vairāk nekā 150 gadiem, raksta medijs. Tradīcijas novietot šajā vietā krustus saknes meklējamas 1831. gadā, kad pēc neveiksmīgas sacelšanās pret toreizējo Krievijas caru daudzi nemiernieki gāja bojā. Tā kā mirušo līķi netika atrasti, sacelšanās dalībnieku radinieki Krustu kalnā viņu piemiņai novietojuši krustus. Savukārt padomju laikā krusti kļuva par simbolu lietuviešu pretestībai pret komunistisko režīmu, un KGB divreiz neveiksmīgi mēģinājis nolīdzināt Krustu kalnu, noskaidrojis Daily Mail.
Kopš 1991. gada, kad Lietuva atguva neatkarību, Krustu kalns ir kļuvis par simbolu ne vien katoļticībai, bet arī lietuviešu nacionālajai identitātei. 2007. gadā Krustu kalnā plosījies ugunsgrēks, taču vienas vasaras laikā izdegusī vieta «atjaunojusies», Lietuvas iedzīvotājiem turpinot nest uz kalnu krustus.
Šobrīd svētceļnieki netālu no Šauļiem esošajā kalnā atstāj krustus, nereti uz tiem norādot arī lūgumu Jēzum. Piemēram, Daily Mail žurnālista satiktais Vigands Drazdauskis (Vygandas Drazdauskas) uz Krustu kalnu bija atnācis lūgt veselību savam tēvam un veiksmi eksāmenos viņa draudzenei.