«Atvērt veikalu Etsy ir tāpat, kā izveidot Facebook vai draugiem.lv kontu. Etsy platforma šo reģistrēšanās un veikala atvēršanas procesu ir padarījusi tieši tik vienkāršu. Nevajag baidīties, ja kaut kas nav saprotams – ar Google Translate palīdzību var tikt galā. Vajadzīgs vien nedaudz pacietības un bankas konts – tas arī viss. Protams, arī produkta bildes un tā apraksti. Galvenais ir sākt. Veikalu vienmēr varēs uzlabot,» iedrošina Liega Zelgalve, apakšveļas zīmola Lickstarter radītāja.
Viņas veikalā Etsy ir veikti vairāk nekā 8800 pirkumi. Laila Masa, Etsy veikala SoSimpleNatural īpašniece, piebilst, ka tik tiešām nav jābaidās par nepietiekamām angļu valodas zināšanām. Viņai pašai ar vārdnīcas palīdzību ar laiku gāja arvien labāk. Turklāt Etsy pircēji ir saprotoši un neko nesaka, ja kaut kas nav īsti pareizi uzrakstīts.
«Etsy veikala pilnveidošana ir nemitīgs process, kas prasa daudz darba. Pirms darbības sākšanas noteikti jāizpēta konkurējošo produktu klāsts, arī labākie un populārākie veikali, jo no tiem var daudz ko mācīties. Noteikti rekomendētu izpētīt cenas, konkurējošo tirgotāju iespējamos plusus, ar kuriem tie «paņem» pircēju. Ļoti liela nozīme ir gaumīgām, skaidrām, gaišām un kvalitatīvām produktu fotogrāfijām,» papildina Liene Ligere, Lotte’s Papery īpašniece.
«Jādod arī nedaudz laika – nevajag nobīties, ja uzreiz neparādās pirmie pircēji. Jo vairāk pircēju klikšķina un iegādājas preces, jo augstāk meklēto produktu sarakstā šīs preces parādās. Protams, var arī maksāt par reklāmu, lai parādītos pašā augšā, bet es to neuzskatu par efektīvāko veidu. Vēlams arī turēt vidēji plašu līdz plašu produktu klāstu – viens vai divi produkti vienā kategorijā neradīs patērētājā uzticību. Latvijā arī ik pa laikam tiek rīkoti Etsy semināri, kuros stāsta, kā un ko pareizi darīt, lai izveidotu veiksmīgu biznesa platformu,» saka L. Ligere.
Etsy nebūt nav vienīgā pārdošanas platforma. Piemēram, Lickstarter darbojas arī platformās Fancy.com, Dawanda.de un SilkFred.com. Tajās pārdošanas rezultāti gan nav tik spīdoši, bet, pēc L. Zelgalves domām, ir labi, ka ir vairākas vietnes, jo tas ir līdzīgi, kā izlikt vairākus zvejas tīklus – kādā ķeras vairāk, kādā mazāk.
Visu rakstu Kur cilvēki, tur viņu maciņi lasiet 1. novembra laikrakstā Dienas Bizness.