Cilvēku noskaņojums attiecībā pret nākotni pasaulē šogad ir uzlabojies, lai gan joprojām lielākā daļa aptaujāto raizējas par savām nākotnes izredzēm, liecina Reuters un Ipsos kopīgi veiktā aptauja.
Minētajā aptaujā piedalījušies 24 tūkt. respondentu no 23 pasaules valstīm, un 44 % no respondentiem atzina, ka ir pārliecināti par savu nākotni.
Visoptimistiskākais noskaņojums bijis Indijas (79% no aptaujātajiem norādīja, ka par nākotni pārliecināti), Ķīnas (78%), Austrālijas (73%), Kanādas (66%) un Nīderlandes (61%) iedzīvotājiem.
Tikmēr visšaubīgākie par savu nākotni bijuši iedzīvotāji Japānā (tikai 14 % no aptaujātajiem pauda pārliecību par nākotni), Francijā (21%), Čehijā (25 %) un Krievijā (28%).
Tikmēr 36% aptaujāto norādījuši, ka uzskata savas valsts ekonomikas stāvokli par labu vai ļoti labu, tikmēr 64% norādījuši, ka to valsts ekonomika ir vairāk sliktā vai sliktā stāvoklī. Attiecīgajā laika periodā gadu iepriekš 29 % aptaujāto norādīja, ka ekonomika ir labā, bet 71 %, ka sliktā stāvoklī.
Visvairāk cilvēku savas valsts ekonomiku «labi» novērtējuši Indijā, Austrālijā un Ķīnā. Tikmēr vissliktākais vērtējums no pašu iedzīvotāju puses ir ASV, Lielbritānijas un Francijas ekonomikām.
Aptaujā piedalījās aptuveni 1000 cilvēku no katras valsts. Baltijas valstis aptaujā iekļautas netika.