Lai izglābtu zemeslodi no tuvmā esošas, milzīgas ekoloģiskās katastrofas, pasaules valstīm nekavējoties jāpievērš nopietna uzmanība videi draudzīgu tehnoloģiju apgūšanai un ieviešanai, vēstīts ANO ziņojumā par pasaules ekonomisko un sociālo situāciju, raksta Environment News Service.
Nākošo 40 gadu laikā ikgadu būs jāinvestē 1,9 triljoni ASV dolāru jaunās, videi draudzīgās tehnologijās, ilgtspējīgā lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, atkritumu apsaimniekošanā un infrastruktūrā, kas spēs izturēt klimatiskās pārmaiņas.
«Milzīgo apmēru fosilā kurināmā izmantošana ir galvenais iemesls, kas novedis cilvēci līdz planetārās ilgtspējas sabrukuma robežai. To izraisa globālā sasilšana, biloģiskās daudzveidības samazināšanās, traucējumi slāpekļa apritē dabā un citas lietas,» norādīts ziņojumā. «Nepieciešams nekavējoties veikt visaptverošas pasaules enerģijas ieguves veida izmaiņas, lai novērstu milzīgu katastrofu.»
Nepieciešams arī ieviest jaunas tehnoloģijas, kas ļaus nabadzīgajiem sasniegt pienācīgu dzīves līmeni, tajā pašā laikā samazinot oglekļa emisijas, piesārņojumu un izbeidzot Zemeslodes neatjaunojamo resursu izšķērdēšanu. Tehnoloģiskajām izmaiņām jānotiek paralēli ar sociālajām izmaiņām, lai «mainītu patērētāju paradumus».
Jau rakstīts, ka, savukārt, starptautiskā palīdzības aģentūra Oxfam maijā norādīja, ka pārtikas pamatproduktu cenas nākamo divdesmit gadu laikā dubultosies, ja pasaules valstu līderi nerīkosies, lai reformētu globālo pārtikas sistēmu.
Kā norāda Pasaules Bankas prezidents Roberts Zēliks, pārtikas cenu kāpums ir lielākais drauds nabadzīgajām valstīm, kurām pastāv risks «zaudēt paaudzi».