Pēc Venecuēlas pretrunīgā prezidenta Ugo Čavesa nāves naftas tirgū paredz ievērojamas svārstības, jo samazināsies Venecuēlas naftas ražošanas apjomi. Tomēr ilgtermiņā situācija ar naftas eksportu varētu uzlaboties.
Ugo Čavesa valdīšanas laikā Venecuēlas, kas ir OPEC dalībvalsts un kuras naftas rezerves tiek lēstas kā vienas no lielākajām pasaulē, naftas eksperts samazinājās no trīs miljoniem barelu dienā 2000. gadā, līdz 1,7 miljoniem barelu 2011. gadā. Lai gan U. Čavess ienākumus no naftas pārdošanas izmantoja sociālo programmu uzturēšanai, tomēr investīcijas nozarē bija relatīvi minimālas, raksta AP.
Analītiķi prognozē, ka Venecuēlas līdera nāvei sekojoša politiskā nestabilitāte varētu naftas ieguves nozari valstī bremzēt vēl vairāk. Lai atgūtos un palielinātu ražošanas apjomus un eksportu, Venecuēlas naftas nozarei būtu nepieciešami vairāki gadi un arī tādā gadījumā, ja jaunā valdība to padarītu par prioritāti.
Venecuēlas prezidents Ugo Čavesa laikā tika nacionalizēta valsts naftas kompānija Petroleos de Venezuela, kuras turpmākās darbības virziens patlaban ir neskaidrs. U. Čavess nacionālajā naftas kompānijā valdīja ar «dzelzs dūri» un tādēļ analītiķi pieļauj, ka pēc viņa nāves Petroleos de Venezuela ražošanas apjomi var samazināties, jo kompānijas vadībai nav skaidras vīzijas par turpmāko darbību.
Pēc Venecuēlas līdera nāves, valsti var piemeklēt politiskās nestabilitātes periods, kura laikā par varu cīnīsies dažādi politiķi. Šāds varas vakuums var atstāt arī savu ietekmi uz valsts naftas eksportu – nemieri vai demonstrācijas var to samazināt vai pat apturēt.
Db.lv jau vēstīja, ka otrdien, 58 gadu vecumā miris Venecuēlas prezidents Ugo Čavess, kurš pēdējos gandrīz divus gadus cīnījās ar vēzi. U. Čavess valsti vadīja 14 gadus. Venecuēlā izsludinātas septiņas dienas ilgas sēras. Ielās jau sākuši pulcēties Čavesa atbalstītāji.
Pēc U. Čavesa nāves valsts vadību līdz jaunām vēlēšanām pārņems viceprezidents Nikolas Maduro. Viņš tiek uzskatīts arī par ticamāko jauno Venecuēlas līderi. Lai gan U. Čavesam bija daudz atbalstītāju, galvenokārt sociālo programmu dēļ, valstī ir arī daudz pret viņu negatīvi noskaņotu iedzīvotāju, kuru neapmierinātību izsaukušas Venecuēlas ekonomikas nedienas.