3D printēšanas uzņēmums Itālijā izstrādājis un izdrukājis 100 dzīvības glābšanas respiratoru vārstus 24 stundu laikā slimnīcai, kurai tie bija beigušies, vēsta BBC.
Vārsti savieno intensīvajā terapijā esošos pacientus ar elpošanas ierīcēm.
Brešas slimnīcā intensīvajā terapijā atradušies 250 koronavīrusa Covid-19 pacienti, kad konstatēts, ka iestāsies aprīkojuma iztrūkums.
3D druka izmaksājusi mazāk nekā 1 eiro gabalā un prototipa izstrāde aizņēmusi trīs stundas.
Veiksmes stāsta pamatā ir itāļu žurnālistes Nuncias Vallini rīcība, kura savedusi kopā slimnīcu ar "Isinnova" vadītāju Kristianu Fracassi, jo atklājies, ka piegādātājs nespēj ātri piegādāt jaunus vārstus.
Viņš un inženieris Alessandro Romaioli pielikuši visas pūles, lai jau pēc trim stundām atgrieztos ar gatavu prototipu.
"Viņi pārbaudīja to uz pacienta un teica, ka tas darbojas labi, tāpēc mēs skrējām atpakaļ uz mūsu biroju un sākām drukāt jaunus vārstus," stāsta uzņēmējs.
Pēc tam apvienoti spēki ar vēl vienu vietējo 3D printēšanas uzņēmumu "Lonati", lai apmierinātu pieprasījumu, jo "Isinnova" ir seši printeri un katras ierīces drukāšana prasa apmēram stundu.
Uzņēmēji, protams, strādājuši bez atlīdzības.
"Vārstam ir ļoti plānas atveres un caurules, tādēļ to nav viegli izdrukāt, turklāt produktam ir jābūt tīram, piemērotam medicīniskai lietošanai," sacījis K. Fracassi. Vienlaikus viņš atzinis, ka ar palīdzības lūgumu pie uzņēmējiem vērsusies vēl viena slimnīca, un viņš nav gulējis jau divas naktis, cenšoties palīdzēt, lai glābtu dzīvības.