Latvijā 20-25% lietotāju izmanto biroja programmatūru Microsoft Office 2003 vai senāku versiju. Savukārt valsts pārvaldē lietotāju skaits, kas izmanto Microsoft Office 2003, varētu būt nedaudz mazāks - zem 20% sliekšņa, raksta Dienas bizness.
Salīdzinājumam, pirms trīs gadiem, kad tirgū tika palaists Microsoft Office 2010, attiecīgā proporcija kopējo lietotāju skaita ziņā bija daudz lielāka - 60% apmērā.
Šobrīd lielākā daļa jeb 75% izmanto Microsoft Office 2007 un Microsoft Office 2010, DB pastāstīja Microsoft Office biznesa grupas vadītājs Baltijā Andrejs Juščenko.
Jau vēstīts, ka ASV informācijas tehnoloģiju (IT) gigants Microsoft ir paziņojis, ka pēc 2014.gada netiks sniegts Microsoft Office 2003, operētājsistēmas Windows XP atbalsts.
Atbilstoši Gemius datiem, vēl aizvien diezgan daudz jeb 32,3% lietotāju Latvijā izmanto operētājsistēmu Windows XP. Jāatzīmē, ka šī operētājsistēma operētājsistēmai Windows 7 piekāpās pērnā gada otrajā ceturksnī.
DB vairāki aptaujātie metālapstrādes un kokapstrādes ražotāji par sagaidāmajām pārmaiņām ar 2014. gadu uzzina no DB, taču uzskata, ka tādējādi viņiem papildu problēmas neradīsies. Biznesa konsultāciju SIA Leilands un Putnis direktors Dzintars Putnis paskaidroja, ka pēdējo gadu laikā uzņēmumi ir iegādājušies gan jaunus datorus, gan arī programmatūru un tai vajadzētu sekmīgi darboties arī pēc 2014. gada. 1. janvāra.
«Jā, noteikti būs uzņēmēji, kuriem būs palikušas vecās programmas, kurām vairs nav ražotāja atbalsta, kuru advancēšanai, visticamāk, atradīsies «pašmāju meistari»,» norāda Dz. Putnis. Viņaprāt, Latvijā un arī tuvākajās valstīs ir pietiekami daudz gudru prātu, kuri šīm vecajām sistēmām problēmu gadījumā, «uzlaužot kodu», spēs iepūst «jaunu» dzīvību.