Šis gads iezīmējies ar spēcīgām saules vētrām, ASV daudzkārt izmantojamā kosmoplāna (space shuttle) kosmosa kuģa Endeavour nogādāšanu muzejā, noslēdzot veselu kosmosa iekarošanas laikmetu, un uz Marsu noūtīts izpētes visurgājējs Curiosity. Savukārt Latvija šogad stratosfērā palaidusi savu pirmo kosmisko zondi.
Viena no lielākajām pasaules ziņu aģentūrām Reuters apkopojusi savas šā gada spilgtākās ar zinātni un tehnoloģijām saistītās fotogrāfijas. Fotogrāfijas aplūkojiet, klikšķinot augstāk!
#1/14
Gumijas vistiņa Kamilla nofotografēta 150 tūkst. pēdu jeb aptuveni 45 kilometru augstumā virs Kalifornijas.
#2/14
Skats uz Marsu, kas uzņemts projekta Curiosity laikā. Fotogrāfija uzņemta šā gada 23. augustā.
#3/14
Zinātnieks grasās izpētīt sakņu gēnus. Starptautiskā Rīsu izpētes institūta (International Rice Research Institute) pētnieki paziņoja, ka atklājuši gēnu, kas palielina ražu par 20%, jo tas nodrošina to, ka rīsiem ir spēcīgas sakņu sistēmas un tie var labāk piekļūt nepieciešamam fosforam.
#4/14
Izvirdumi Saules atmosfērā šā gada 31. augustā, kas ietekmēja arī Zemes magnētisko lauku.
#5/14
Šādu Ziemeļblāzmas attēlu uzņēmis holandiešu astronauts Andre Kuipers (Andre Kuipers) no Starptautiskās Kosmosa stacijas, kas atrodas starp Antarktiku un Austrāliju.
#10/14
Oktobrī ASV atvadījās no vesela kosmosa iekarošanas laikmeta, nosūtot uz muzeju daudzkārt izmantojamo kosmoplānu (space shuttle) programmas kosmosa kuģi Endeavour.
#11/14
Reaktīvās kustības laboratorijā (Jet Propulsion Laboratory) Kaliforijā tiek svinēta veiksmīga Coriosity nolaišanās uz Marsa.
#12/14
Ģenētiski radītas eņģeļzivis (Pterophyllum). Šīs ir pasaules pirmās rozā, gaismu atstarojošā eņģeļzivis. Tās radītas, sadarbojoties Taivānas zinātniekiem un privātai biotehnoloģiju kompānijai.
#13/14
Robots «Kuratas» izstādē Tokijā. Četrus metrus augsto robotu iespējams vadīt no pilota kabīnes vai arī, izmantojot viedtālruni.