Tā kā pirmo gadu dalībai Padziļinātās sadarbības programmā jeb tā dēvētajā «baltajā sarakstā» noteikti papildu kritēriji, Valsts ieņēmumu dienests (VID) spēs apkalpot visus programmas dalībniekus.
«Pie pašreizējiem papildus kritērijiem VID kapacitāte ir pietiekama potenciālo dalībnieku apkalpošanai. Savukārt pēc 12 mēnešiem programmas dalībniekiem ir jāievieš iekšējā nodokļu risku vadības sistēma, kurai, efektīvi darbojoties, vajadzētu atvieglot arī VID darbu,» DB skaidro VID Sabiedrisko attiecību daļā. Bez citiem kritērijiem pirmos 12 mēnešus baltā saraksta kandidātiem jāatbilst tādiem papildu kritērjiem kā vismaz trīs miljonu latu apgrozījums, vismaz 500 tūkstoši latu iemaksāti valsts budžetā nodokļos, 25 darbinieki.
Padziļinātās sadarbības programmas dalībniekiem kā vienu no priekšrocībām VID nodrošina individuālu konsultantu. Pēc iekļaušanas programmā dalībniekam tiks paziņota individuālā konsultanta kontaktinformācija, un tie būs augsti kvalificēti darbinieki, pie kuriem programmas dalībnieki varēs vērsties ar jebkuru VID kompetences jautājumu, informē VID. Šie darbinieki palīdzēs risināt visu VID struktūrvienību kompetences jautājumus.
Lai VID baltā saraksta dalībniekiem sniegtu programmā paredzētos pakalpojumus, mainīta darba organizācija, un pašlaik VID visas priekšrocības nodrošina esošo resursu ietvaros. Savukārt par programmas paplašināšanu tiks lemts vēlāk, un tad arī tiks vērtētas iespējamās papildu izmaksas.
DB jau rakstīja, ka ir apstiprināti pirmie septiņi Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki – AS Latvenergo, SIA Rimi Latvija, Getliņi EKO, SIA Tikkurila, SIA Arčers, Akvedukts SIA un SIA Bio-Venta. Baltā saraksta pirmrindniekiem svarīgas ir ātras un skaidras atbildes no VID, ko VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Tālis Kravalis atzina par izaicinājumu.