Jūlijā un augustā, kad bija Saeimas deputātu sesiju starplaiks, tautas kalpiem pavisam notika trīs ārkārtas sēdes. Tomēr deputāti par darbu jūlijā ir saņēmuši vairāk nekā tad, kad uz sēdēm nāca regulāri, atklājis raidījums Nekā personīga.
Tāpat vasarā deputāti saņēma arī dāsnas kompensācijas par dzīvesvietu un transporta izdevumiem. Šādu atalgojuma sistēmu ieviesuši šīs pašas Saeimas deputāti – 11. Saeima Kārtības rullī noteikusi, ka sesiju starplaikos nekādi «atvilkumi» netiek piemēroti, bet par kavētām sesiju laikā notikušām Saeimas sēdēm tiek atvilkts no tautas kalpu algas, ziņo raidījums.
Jūlijā, kad uz Jēkaba ielu dažas dienas atnāca tikai retais, Solvita Āboltiņa saņēmusi algu 1400 Ls apmērā, 750 Ls piemaksu par Saeimas vadīšanu un 120 Ls par apakškomisijas vadīšanu. Bijušajam Daugavpils pilsētas mēram Rihardam Eigimam – 1400 Ls alga, 440 kompensācija par transportu un dzīvošanu Rīgā, Jurim Viļumam – 1400 Ls alga, 150 Ls par komisijas priekšsēža vietnieka amatu, 350 Ls kompensācija par dzīvošanu Rīgā un 120 Ls par tālu braukšanu.
«Viss jūlijs man pagāja ceļojot pa Latgali, biju daudzos pasākumos, un, godīgi sakot, apceļoju visu Latgali,» norāda J. Viļums. Līdzīgi norāda arī R. Eigims: «Es biju tur – pie sevīm Latgalē, man ir māja Aglonā. Kā visi cilvēki, atpūtos.»
«Rutīnas darbs jau nebeidzas. Mums jau īstenībā gan koalīcijas darbs, gan sēdes notika, gan Ministru kabinetā bija šad tad jāuzrodas, bet, paldies Dievam, izdevās arī nedaudz galvu izvēdināt, jo tādā ritmā, kā mums te sanāk raut pa darba mēnesi, nu tad ir tā, ka vienā brīdī mērs pilns un vajag arī atpūsties,» pauda Dzintars Zaķis. «Tā ir cita darba specifika, bet tā darba, nudien, nav mazāk, atšķirība ir tikai tā, ka cita veida darbs. Tie ir izbraukumi pārsvarā vai atbildes arī uz vēstulēm,» tā Janīna Kursīte.
Saeimas deputātiem oficiāli nav apmaksāta atvaļinājuma, izņemot dzemdību un bērnu kopšanas gadījumos. Deputāts rudens, ziemas vai pavasara sesijas laikā var dabūt brīvu neapmaksātu nedēļu un viņam atvelk no algas, ja viņš neattaisnoti neapmeklē Saeimas sēdi. Taču šie noteikumi nav spēkā sesiju starplaikos, kas ir pēc Ziemassvētkiem, Lieldienām un vasarā, kad ir brīvi divi mēneši. Sesiju starplaikos var sasaukt ārkārtas sēdes, bet, ja deputāts uz tām neierodas, viņam nekas par to nav, informē Nekā personīga.
Jūlijā deputāti atalgojumā saņēma 161 tūkst. latu, kas ir par septiņiem tūkstošiem vairāk, nekā mēnesi iepriekš. Jūnijā Saeima atvilka no algām tiem, kas sēdes kavēja. Taču tā kā jūlijā nebija sēžu, nebija arī, ko atvilkt. «Tādējādi ir iedibināta sistēma, ka Saeimas deputāti brīvajā sesiju starplaikā saņem vairāk, nekā darba laikā,» pauž Nekā personīga.
S. Āboltiņa norāda, ka deputāti vasarā atpūšas no slodzes, kas tiem bijusi ziemā, turklāt deputāti sev nav palielinājuši algu. «Arī šogad deputātu atalgojums ir iesaldēts, to algai bija jāpalialinās par sešiem septiņiem latiem, bet deputāti pat nobijās no šī,» viņa norāda.