Valdība otrdien, atbalstot izmaiņas iestādes nolikumā, pauda atbalstu ministra Roberta Ķīļa lēmumam reorganizēt Izglītības un zinātnes ministriju (IZM).
Šis jautājums tika pieteikts tikai valdības sēdes sākumā. Ķīlis norādīja, ka tas jāskata steidzami, lai var sākt ministrijas reorganizāciju.
Izmaiņas IZM nolikumā paredz, ka valsts sekretāra vietnieks vienlaikus varēs būt arī departamenta direktors, kuram var būt vietnieki. Grozījumi nolikumā arī noteic, ka ministrijas struktūrvienības turpmāk būs departamenti un patstāvīgās nodaļas, atsakoties no līdzšinējās struktūrvienības ‒ departamenta nodaļas.
Līdz ar valdības atbalstu grozījumiem iestādes nolikumā IZM varēs praktiski ķerties klāt reorganizācijai.
Tādējādi iecerēts būtiski samazināt vadītāju līmeni, jo valsts sekretāra vietnieki turpmāk būs arī departamentu direktori. Paredzēts, ka līdzšinējo divu valsts sekretāra vietnieku vietā turpmāk būs pieci ‒ katrs būs atbildīgs par savu departamentu.
IZM līdzšinējo deviņu departamentu vietā izveidos sešus – Izglītības departamentu, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentu, Sporta, jaunatnes un valodas departamentu, Struktūrfondu, starptautisko lietu un finanšu instrumentu departamentu, Nodrošinājuma un finanšu departamentu, kā arī Politikas iniciatīvu ieviešanas un attīstības departamentu, kura vadītājs gan nebūs valsts sekretāra vietnieks, bet šā departamenta direktors būs tieši pakļauts valsts sekretāram.
IZM pamatojusi, ka izmaiņas nepieciešamas, lai efektīvi izlietotu iestādes budžetu un nerastos situācija, ka IZM ir uzņēmusies lielākas saistības, nekā tai ir pieejams valsts budžeta finansējums atalgojuma fondā.
«Nepieciešams nodrošināt IZM ierēdņu un darbinieku kvalifikācijas pakāpēm atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas,» norāda IZM.
Ministrijas reorganizācija neprasīs no valsts budžeta papildu līdzekļus.
Jau vēstīts, ka Ķīlis ir pieņēmis lēmumu par Izglītības un zinātnes ministrijas reorganizāciju, kas paredz būtiski optimizēt un vienkāršot ministrijas pārvaldes struktūru, samazinot birokrātiju un darbinieku skaitu.
Paredzams, ka šogad aprīļa vidū IZM sāks strādāt savā jaunajā veidolā.
Kopējais amata vietu skaits IZM saruks par gandrīz ceturtdaļu jeb aptuveni piecdesmit amata vietām – no 234 līdz mazāk nekā 180. Darbinieku skaita samazināšana nenotiks mehāniski, bet gan izvērtējot katra darbinieka rezultātus.