Pēc aptuveni stundu ilgušām diskusijām starp augstākās izglītības nozares pārstāvjiem un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, valdība šodien akceptēja strīdīgos izraisījušos Augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditāciju.
Augstākās izglītības padomes vadītājs Jānis Vētra, izklāstot padomes iebildumus pret iecerētajām izmaiņām, pauda, ka galvenās domstarpības ir par ieceri studiju virzienu akreditāciju pieņem īpaša studiju akreditācijas komisija.
Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, augstskolu un koledžu akreditāciju tāpat kā līdz šim pieņems Augstākās izglītības padome, savukārt studiju virzienu akreditāciju nodrošinās īpaša komisija.
No augstskolu pārstāvju teiktā izriet, ka bažas rada arī iespējamais akreditācijas izmaksu pieaugums, kas varētu rasties tādēļ, ka akreditācijā būs jāiesaista ārvalstu eksperti. J. Vētra zināja teikt, ka Vācijā šī procesa izmaksas esot vismaz 12 tūkst. eiro, kamēr Latvijā – tikai 3000 Ls.
Minēto bažu dēļ valdība lēma, ka savā lēmumā fiksēt, ka sākotnēji studiju virzienu akreditācijas izmaksas tiks segtas no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.
Atbilstoši noteikumiem, lai novērtētu augstskolu vai koledžu, Augstākās izglītības padomei būs jāveido novērtēšanas komisiju, kuras sastāvā ir vismaz pieci eksperti, no kuriem viens ir Latvijas Studentu apvienības deleģēts pārstāvis, viens ir Latvijas Darba devēju konfederācijas deleģēts pārstāvis un vismaz viens eksperts ir no ārvalstīm.
Savukārt studiju akreditācijas komisijā noteikumu projekts paredzēja iekļaut vienu Augstākās izglītības padomes pārstāvi, vienu Latvijas Zinātnes padomes pārstāvi, vienu Latvijas Koledžu asociācijas pārstāvi, vienu Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvi, vienu Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvi un vienu Latvijas Studentu apvienības pārstāvi.
Komisijā varēs darboties arī divi Rektoru padomes pārstāvji - viens valsts dibināto augstskolu pārstāvis, viens privātpersonu dibināto augstskolu pārstāvis, kā arī viens Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis.
Valsts pārvaldi komisijā pārstāvēs trīs Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, kā arī pa vienam pārstāvim no Kultūras ministrijas, Veselības ministrijas un Zemkopības ministrijas.