Lielākā daļa (62%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuzskata, ka Latvijas valsts izmaksas Eiropas Savienības prezidentūrai 2015. gadā būs pamatotas (34% - drīzāk nē; 28% - noteikti nē), atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembra beigās veiktais pētījums.
Salīdzinoši biežāk starp tiem, pēc kuru domām Latvijas valsts izmaksas ES prezidentūrai 2015. gadā nebūs pamatotas, ir cittautieši, kā arī nepilsoņi.
Tikmēr 13% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijas valsts izmaksas Eiropas Savienības prezidentūrai 2015. gadā būs pamatotas (2% - noteikti jā; 11% - drīzāk jā).
Ceturtajai daļai (26%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.
Jau rakstīts, ka Latvijai prezidentūra izmaksās 86,2 miljonus eiro. Salīdzinājumam Lietuva šogad prezidentūrai iztērēja 61,98 miljonus eiro, pirms tam Īrija - 51 miljonu eiro, bet Dānija 2012. gadā - tikai 35 miljonus.
Latvijas prezidentūra ES Padomē norisināsies 2015. gada pirmajā pusē. Latvija pārņems prezidentūru no Itālijas un nodos to Luksemburgai. Prezidentūra organizē un vada ES Padomes, COREPER (Pastāvīgo pārstāvju jeb ES dalībvalstu vēstnieku komiteja) un darba grupu sanāksmes. Dažādu sanāksmju skaits pusgada laikā var būt pat ap 2000. Prezidentūras uzdevums ir būt godīgam un neitrālam sarunu starpniekam. Otrs prezidentūras uzdevums ir veikt koordinācijas funkcijas ES Padomē, sadarboties ar citām dalībvalstīm un ES Padomes Ģenerālsekretariātu, kā arī Eiropas Komisiju, Eiropas Parlamentu un Eiropadomes priekšsēdētāju. Prezidentūra reprezentē ES Padomi attiecībās ar Eiropas Komisiju, kā arī pārstāv ES Padomi ārpus ES.